voiko kultakalan kanssa laittaa mitään muita kaloja?? muuta kun pohjamonneja.. kuinka iso akva pitäis olla vaik 1 kultakalal?? tiedän että niitä pitäis olla parvi ja aijon joskus hankkia parvein niitä.. olisin kiitollinen jos vastailisitte kysymyksii..
Ps. oisko jotai sivuja jossa voi käyvä kattoo tietoo??
moips
2
731
Vastaukset 2
- Plekostomus
Jos kultakaloja tosissasi haluat sinun tulee jättää niiden hankinta kunnes saat hankittua tarpeeksi suuren akvaarion, parvelle.
Minimiallas kultakalalle 300-litraa 100-litraa jokaiselle seuraavalle yksilölle.
http://www.faunatar.fi/fin/index.php?page_id=320
Yksin sosiaalista kultakalaa ei kannata pitää.
On olemassa hiukan kultakalojen tapaisia kaloja, esim. keltabarbi, jolle käy hieman pienempikin allas ja on yhtä "kiva" kuin kultakalakin.
180-litraan sopii pieni parvi niitä;
http://www.varusteleka.fi/laura/kalat.php?nayta=1- goldi ja entinen reiska
kiitos kun vastasit ja laitoit sivuja.. niin mulla ei vielä oo kultakaloja... mut joskus aijon hankkia kun on tarpeeksi rahaa niin isoon altaaseen..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402466
- 52926
- 61850
Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää226709Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t49701T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin9620Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81597- 47587
- 65583
- 47578