Halvin Euroopan valtio?

Lilie

Eli missä on halvinta?

3

1328

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veikkaus

      oliskohan Albania tai sitten Valko-venäjä

    • Moldova

      Moldova/Moldavia on ehdottomasti halvin, mutta se ei ole varsinainen turistipaikka. Kun ei ole merenrantaa niin vaikea on nousta massojen turistikohteeksi..

      Ihmiset ovat kaiken köyhyyden keskellä ystävällisiä: kaupan myyjä jaksaa vielä 12 tunnin työrupeamankin jälkeen hymyillä noin 3 euron päiväpalkallaan. Samoin tarjoilijat.

      Älä kuvittele ostavasi maisemakortteja kotiin lähetettäväksi, ei niitä parisen vuotta sitten ollut ainakaan Chisinaussa ollenkaan.

      Venäjän kielellä tulee erinomaisen hyvin toimeen Chisinaussa, paljon paremmin kuin englannilla.

      Hotellit ovat törkeästi ylihinnoiteltuja muuhun hintatasoon nähden. Jos olet viikon tai muutaman niin paras on vuokrata asunto. Se onnistuu pienellä ylihinnalla netinkin kautta.

      Hauskaa matkaa Moldovaan!

      PS Chisinausta on hyvät bussiyhteydet Romaniaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Israel aloitti 3. maailmansodan

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.
      Maailman menoa
      416
      2279
    2. Kaksi vuotta

      Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek
      Ikävä
      12
      2109
    3. Nainen, meidän talossa on säännöt

      1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E
      Ikävä
      250
      1425
    4. Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?

      En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.
      Ikävä
      82
      1099
    5. Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?

      Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel
      Tv-sarjat
      58
      1005
    6. Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden

      "Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia
      Hindulaisuus
      403
      983
    7. Rakennetaanko yhdessä?

      Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä
      Ikävä
      41
      878
    8. Tekisin mitä vaan että

      Pääsisin eroon susta.
      Ikävä
      153
      875
    9. Onko hän elämäsi rakkaus?

      Itse olen sitä mieltä että kyllä se näin taitaa nyt olla
      Ikävä
      56
      829
    10. Mies haluaisin sinun kanssa

      Rakkauslapsen. Hänestä tulisi tosi söpö ja fiksu.
      Ikävä
      79
      815
    Aihe