Muslimit ja armeija?

superjeesus

Olisi todella mielenkiintoista tietää käykö muslimit armeijan täällä Suomessa? Onko erityis juttuja??

6

727

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sananvapaus

      Paitsi tietenkin tataarit pääsevät RUK:hon, koska ovat osoittautuneet luotettaviksi ihmisiksi.

    • SampoRadikaali

      Tietenkään ei voi yleistää. (vai miten sitä sanotaan?)

    • sitten

      siannahkavitukkeet pistää vaihtoon.

    • Anonyymi

      eipä taida käydä

    • Kyllä, muslimit käyvät armeijan samalla tavoin kuin vaikka Jehovan todistajat. Erikoisjuttuja ei juuri varmaankaan ole, jotkut muslimit rukoilevat ja jättävät syömättä sianlihasta valmistetut tuotteet. Eri asia on toki sodan hetkellä, jolloin Koraanin sanoin voi syödä myös sianlihaa tai muuta haram-ruokaa, jos muuta ei ole tarjolla.

      • Anonyymi

        Jehovan todistajat eivät käy armeijaa. He menevät mieluummin vankilaan. Suomessahan heidät vapautettiin kokonaan asepalveluksesta koska huomattiin että he tosiaan menevät ennemmin vankilaan kuin koskevat aseisiin.
        Nythän tuo erityiskohtelu lopetetaan joten siviilipalvelus lienee tulee olemaan heidän suosituin yhteiskuntapalvelunsa (???)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään

      Kaikkosen erityis­avustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po
      Maailman menoa
      39
      3419
    2. Niin voimakkaat tunteet

      Että ajattelin hänen olevan se elämän rakkaus. Silmien edessä vikitteli toista ja hyvästelemättä hylkäs niin tyhjyys jäi
      Ikävä
      16
      2635
    3. Nainen, sinä viisas ja ymmärtäväinen

      sekä hyvällä huumorintajulla varustettu. Kun kaikki muut ovat kaikonneet, vain sinä olet jäljellä. Ellet kestä kirjoituk
      Ikävä
      24
      2594
    4. Puhe on halpaa

      Katso mitä hän tekee.Teot kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.Uskokaa punaisia lippuja.Hyvää yötä.
      Ikävä
      44
      1836
    5. Halaisin sua mies

      Jos voisin 💗
      Ikävä
      25
      1566
    6. Oletko harrastanut

      seksiä kaivattusi kanssa? 🤔
      Ikävä
      121
      1341
    7. Nainen, se on vain karu totuus, että

      sinut on luotu synnyttämään ja mies siittämään. Niin on luomakunnassa säädetty ja niin se on. Sinut luotiin heikoksi ja
      Ikävä
      279
      1288
    8. Joko aiheuttamani pettymys

      on lieventynyt? Toivottavasti. Uskallan heittää lentosuukon näin etäältä ja nimettömänä 😘.
      Ikävä
      90
      1259
    9. Onkohan meillä kummallakin joku pakkomielle toisiimme

      Vähän luulen että on..
      Ikävä
      109
      1201
    10. Kosulan Keisari karviossa

      Non ni. Kosulan keisari karviossa käväsemässä,kamera pyöri ja tubetulot lopsahti tilille,myös VEROVÄHENNYLSIIN ajo
      Tuusniemi
      24
      1166
    Aihe