Muslimit ja armeija?

superjeesus

Olisi todella mielenkiintoista tietää käykö muslimit armeijan täällä Suomessa? Onko erityis juttuja??

6

820

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sananvapaus

      Paitsi tietenkin tataarit pääsevät RUK:hon, koska ovat osoittautuneet luotettaviksi ihmisiksi.

    • SampoRadikaali

      Tietenkään ei voi yleistää. (vai miten sitä sanotaan?)

    • sitten

      siannahkavitukkeet pistää vaihtoon.

    • Anonyymi

      eipä taida käydä

    • Kyllä, muslimit käyvät armeijan samalla tavoin kuin vaikka Jehovan todistajat. Erikoisjuttuja ei juuri varmaankaan ole, jotkut muslimit rukoilevat ja jättävät syömättä sianlihasta valmistetut tuotteet. Eri asia on toki sodan hetkellä, jolloin Koraanin sanoin voi syödä myös sianlihaa tai muuta haram-ruokaa, jos muuta ei ole tarjolla.

      • Anonyymi

        Jehovan todistajat eivät käy armeijaa. He menevät mieluummin vankilaan. Suomessahan heidät vapautettiin kokonaan asepalveluksesta koska huomattiin että he tosiaan menevät ennemmin vankilaan kuin koskevat aseisiin.
        Nythän tuo erityiskohtelu lopetetaan joten siviilipalvelus lienee tulee olemaan heidän suosituin yhteiskuntapalvelunsa (???)


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      169
      10362
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      55
      2823
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      82
      2558
    4. 85
      2381
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      147
      2114
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      244
      1968
    7. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1405
    8. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      44
      1402
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      121
      1215
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      873
    Aihe