Mahtkaako joku tietää että voiko Skodasta jättää jo tilausvaiheessa pois malli- ja tyyppimerkinnät samaan tapaan kuin Volkkareista?
Malli- ja tyyppimerkinnät pois?
Tuleva Skodisti
92584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Luovutuksen yhteydessä voivat poistaa mallimerkinnät. Merkinnät ovat kiinni tarralla, kysele myyjältä !
Kiitoksia vinkistä!
Ajattelin että ne ovat kuitenkin niin hanakalla liimalla kiinni että olisi parempi antaa poistaa ne ennen luovutusta jottei itse tartte tuhrata niiden kanssa :)
No on sulla ongelmat.
eihän ne mikään ongelma ole vaan oma mieltymys :)
mulle on yks hailee mitä merkkiä auto edustaa, koen vaan henk.koht. et se ulkokuori vois olla mahdollisimman pelkistetty joten silloin kaikki turha kuten nuo merkinnät jättää mieluiten pois
kauniimpaahan se puhdas pelti on ilman turhia tekstejä, tosin saataahan jotkut itsetunto-ongelmaiset jättää noita muustakin syystä pois :)
Malliteksti turbo 20v herättää kateutta.
Otin pois , niin saa ajella rauhassa ja kaikki luulee, että on 1.6l kone.
..kateudesta niin tiedä, en varmaan huomaa sellaisia reaktiota, jos sellaista nyt on edes esiintynyt. Muutama utelias kysymys on tullut matkan varrella. Olen pohtinut usein ottaisko 20V turbo lätkän pois vai ei, mutta on se saanut toistaiseksi olla.
Miten ko. merkit poistetaan ? kuumailmapuhaltimella ?
Kuumailmapuhallin tekee helposti tepposet maalipinnalle. Uudesta autosta merkit lähtee helposti kevyellä lämmityksellä ja siihen riittää hiustenkuivaaja hyvin. Ohutta siimaa voi käyttää apuna.
ompusta. oli kiinni jollain silikonintapaisella.