Mersun suosio

näköjään päivä päivältä,täälläkim käy iso lauma bemari miehiä (poikia)joka päivä kirjoittelemassa MERSU juttuja kateellisena ja haaveilevat jospa saisi itsekin joskus kunnon tähtikeulan.
141842
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

MB:n laatu meni niin heikoksi, että siirryin laatuautoon. Ri ole tarvinnu katua.

Äänestä
  • kaksi johtotähteä. Viimeisin, cls, todellinen pettymys. Jatkuvasti "huollossa". Oli myös varmasti viimeinen ainakin niin kauan kuin veho on maahantuojana ja jäälleenmyyjänä.

    Äänestä

  • XL-Jorma kirjoitti:

    kaksi johtotähteä. Viimeisin, cls, todellinen pettymys. Jatkuvasti "huollossa". Oli myös varmasti viimeinen ainakin niin kauan kuin veho on maahantuojana ja jäälleenmyyjänä.

    silti piti jäädä tänne notkumaan ku piti myydä hyvä auto pois ja ostaa joku liikkumaväline..eikö?

    Äänestä

  • olin fanaattinen Mersu-mies, kunnes viimeiseksi mersukseni jäänyt väyrynen ruostui käsiin. Olen ajanut nyt pari vuotta Avensiksella ja täytyy sanoa, ettei kyyti ole hunompaa ja laatu on monta kertaa parempi. Ei enää koskaan Mersua.

    Äänestä

Mulle riitti kanssa kaksi kokeilua. Sen jälkeen olen pysynyt muissa merkeissä.

Äänestä
  • Pidin kokonaiset 2 vuotta kunnes tajusin myydä pois. Mukavat penkit ja jämäkkä auto mutta vanha Sitikkakin oli luotettavampi.

    Äänestä

Kuka nyt niin pöljä on että ostaa uuden todella ylihinnoitellun vehkeen(Suomen hinnat)? Sehän on idiootti itse! Siis suostuu vapaaehtoisesti maksamaan typeriä summia, jostakin epämääräisestä(Brändistä, joka on lähinnä mainonnan tuottamia mielikuvia, ei todellisuutta).

Äänestä
  • Toisilla ei. Turha ihmetellä miksi joku ostaa ja joku ei.

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Toisilla ei. Turha ihmetellä miksi joku ostaa ja joku ei.

    Täytyy kuitenkin muistaa, että raha ja äly eivät ole synonyymeja, onneksi.

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Toisilla ei. Turha ihmetellä miksi joku ostaa ja joku ei.

    Jos katselee vm.2000-2001 E-mallin nykyisiä hintoja niin rahaa tosiaankin tarvitaan vaihdossa uuteen!!

    Uutena E-mallin perus CDI:n auton hinta oli 53.000 - 56.000 euron tietämissä. Nyt näitä käytettynä saa 21.000- 25.000 euron hintahaarukassa (kilometrimäärät vaihtelee 180.000km-400.000 km:iin, edellisillä 123- ja 124-sarjalaisilla se oli sisäänajo ). Ts hinnanpudotus tosi huima noin 30.000 euroa eli mummomarkoissa pyörii 180.000 mk!!

    Itsellä oli aiemmin taksissa MB-123 ja MB-124 sarjan autoja, ne oli vielä ikiliikkujia ja arvo säilyi 3 vuoden ikäisellä tosi hyvin! Mutta nyt jouduin vaihtamaan E-mallin muuhun merkkiin jatkuvan korjaamorumpan sekä hinnan dramaattisen putoamisen takia. Että kokemusta kertyi mersun penkillä yli 1,6 milj km, mutta ei enää valitettavasti...

    Äänestä

kateellista ilmottautui heti kertoen ihme tarinoita, hyvin uskottavia.

Äänestä
  • että ovat kateellisia? Ehkäpä kertoivat vaan huonot kokemuksensa. Taidat olla itse lyönyt myös kätesi mersun....., ja pettynyt. Itse ainakin uskon mersuun pettyneitä, koska myös itse petyin pahasti.

    Äänestä

paskat housussa,kun tollasen jutun väänsit.Mersun laatu on huonontunut erittäin paljon.

Äänestä

Käyn täällä ihan mielenkiinnosta ja myös siksi, että jälkikasvullani on Mercedes.

Ajan siis 500-Bemarilla ja kateus on kaukana minusta. Mersu voisi vain olla yksi vaihtoehto nykyiselle - kuten Audikin.

Mielestäni ne ovat ne kolme merkkiä, joista tulevat autoni valitsen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kasvaa kirjoitti:

näköjään päivä päivältä,täälläkim käy iso lauma bemari miehiä (poikia)joka päivä kirjoittelemassa MERSU juttuja kateellisena ja haaveilevat jospa saisi itsekin joskus kunnon tähtikeulan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu