Miten sopivat yhteen kala nainen ja rapu mies?
Kalat-Rapu
8
6646
Vastaukset
- pirgittA
Omasta kokemuksesta kalat ja rapu sopivat toisilleen mainiosti. Kulkee samalla aaltopituudella ja elämänkatsomuskin samannäköistä. Rapu on tosi herkkä ja mustasukkainen (omakohtaista kokemusta) mutta
erittäin romanttinen ja hellä, luotettava ja rehellinen. Kalat tarvitsevat juuri sellaista, vai mitä?- molli
mää olin rapumiehen kanssa naimisissa 22 vuotta ja kyllä se ihan hyvin toimi.Mutta kun mun ex-mies kyllä kävi vieraissa minkä kerkesi.Aina piti todistaa itselleen että kyllä joku mut ottaa jos vanha hylkää.Sairaan mustasukkainen en koskaan pettänyt .Aina kun olin töissä niin oli maannut kaikkien miesten kanssa ja sit tuli turpaan kun hän oli juonut et se siitä Rakkaudesta!
- rapuja
Kalatnainen tarvitsee rinnalleen vahvan ja jämäkän miehen jolla on jalat maassa.
Mutta jos haluat isellesi ikuisen murkkuiäisen miehen ota sitten rapu.- ei lahna
Olen ihan samaa mieltä murkkuikäisyydestä.. Ravun miellyttämishalu ajanmittaan kääntyy kalavaimoaan vastaan.. tiedämmehän, että jos kumartaa toiseen suuntaan (työlle, kavereille, äidille, siskolle jne) niin pyllistää toiseen (vaimolle, lapsille, parisuhteelle..) Herkkänahkaisia ja päättämättömiä ovat, ja näiden 15 vuoden jälkeen olen huomannut, että kaipaan eniten TURVAA, LUOTETTAVUUTTA JA TUKEA sekä lämpöä ja läheisyyttä. Vaan mistä mahdan löytää? Jaa-a?!
- nais rapu
ei lahna kirjoitti:
Olen ihan samaa mieltä murkkuikäisyydestä.. Ravun miellyttämishalu ajanmittaan kääntyy kalavaimoaan vastaan.. tiedämmehän, että jos kumartaa toiseen suuntaan (työlle, kavereille, äidille, siskolle jne) niin pyllistää toiseen (vaimolle, lapsille, parisuhteelle..) Herkkänahkaisia ja päättämättömiä ovat, ja näiden 15 vuoden jälkeen olen huomannut, että kaipaan eniten TURVAA, LUOTETTAVUUTTA JA TUKEA sekä lämpöä ja läheisyyttä. Vaan mistä mahdan löytää? Jaa-a?!
Kyllä rapu ja kalat sopii hyvin yhteen. Itsellä pitkä kokemus.
- ..ainakin toimii :)
...ollaan tässä muutama vuosi toisiamme katsottu ja vieläkin katsotaan rakastunein silmin :)ja lapsiakin on viipottamassa.
Mun mielestä me sovitaan tooooosi hyvin yhteen
:)- tiimi
Enpä olisi parempaa miestä voinut itselleni saada!! Terv.rapunainen
- koopiton
tiimi kirjoitti:
Enpä olisi parempaa miestä voinut itselleni saada!! Terv.rapunainen
Kyllähän horoskooppi jotain ihmisestä voi kertoa, mutta ette kai hylkää tai jätä tutustumatta ihmiseen, jos hän on "väärään päivämäärään" syntynyt. Elämänkokemus (varsinkin lapsuus) tekee ihmisestä sellaisen minkälainen hän on, ei horoskooppi.
Kaikki horoskoopit olen ehtinyt käymään läpi ja sinkkuna olen tällä hetkellä (eli en sopinut kenenkään kanssa yhteen), niin tarkoittaako se, etten voi koskaan uutta onnea enää löytää. En usko.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1897257Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1273280Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1161942"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?511866Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p611847- 191799
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am811776Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.61675Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171561- 691393