...miten kerron kolmekymppiselle miehelle, loukkaamatta hänen tunteitaan, että olen löytänyt sopivamman ikäisen, että haluaisin olla vaan ystävä, että tämä olisi nyt tässä..?
Olen 45vee ja näköpiirissäni siintää upea 42v. mies...tai voinhan pitää molemmat, vai voinko?
Olen 45vee ja näköpiirissäni siintää upea 42v. mies...tai voinhan pitää molemmat, vai voinko?
Vastaukset 15
Vanhimmat
Pitemmän päälle se kolmikymppinen on parempi :)
mutta sano suoraan,että löysit paremman 42v.
Molemmat jos pidät niin minä ainakin lähden!!
1. Et voi pitää molempia - et ainakaan kovin kauaa.
2. "vaan ystävä" ei välttämättä onnistu - minulle joka olen viileä kiinnostus toisten miesten taholta lisää omaa kiinnostavuutta naista kohtaan -> ei minulle ainakaan onnistu millään.
3. mahtaakohan tämä uusi miehesi olla mielissään, että tapailet entisiä miesystäviäsi salaa?
Sanot suoraan: "mulla on muuta seuraa" - et selittele. Etkä hauku toista. Jos selittelet voit joutua sitten selittelemään tälle nuoremmalle kaverille aika pitkään jos alkaa soittelemaan.
Taitaa olla helpommin sanottu kuin tehty...taidan olla ahne, kun pitäisin molemmat..;/
mihin tarkotukseen miestä etsit! Jos vaan seksikohteeksi, hanki vaikka viisi, mutta jos vähänkin "vakavampi" tarkoitus miehen suhteen on, ota vanhempi. Ei aikaakaan, kun olet kolmekymppisen mielestä ruppana. Etsii itseään nuorempia.
Sun kannattaa ajatella asiaa pidemmän päälle. Älä elä vain tässä hetkessä. Ihan taattu juttu että se 30v.alkaa katsomaan nuorempia jossain vaiheessa. Silloin sulla on suru puserossa.
..sen tiedän..mutta niin voi käydä sen 4kakkosenkin kanssa..jaa-a elämä on riskejä täys, varsinkin miesten kans pelehtiessä..voi pahus, miten sekavaa...3kymppinen on mielettömän taitava sängyssä..4kakkosen kaa ei olla vielä edetty siihen asti...
murheesi. samaan kevyeen sarjaanko kuulut itsekin!
...sano;)
Kepeitä on murheet, mut parempi niin, kuin että raskaita olisivat...voin olla kevyttä sarjaa minäkin, jos niin ajattelet, pää-asia, että itse tiedän mitä olen..;))))
ota 2_3 lisää eiköhän helpota
mullakin on kolme mies ystävää,hekin hyväksyvät sen
montako tyttöystävää sinun lisäksesi pojillasi on. oikea sekahedelmäsoppa. en ole moralisti, nauti sinä tavallasi.
Ei arvostelua, vaan kannustusta...näin me naiset pidetään toistemme puolta..;)))
Sopisiko Kolmen Tasa-Arwo Kimppa ;D
Jos ei rehellisyys pure,
Heitä Noppaa ;D
*,,,tai tee SalaRakas toisesta, jos pääsi kestää ;D
..oli hyvä idea..eikä salarakas ideakaan huono oo..no, täytyy miettiä..miehiltä en kysy mitään, eihän miehetkään kysele naisilta, tekevät vaan mitä lystäävät..;)
..molemmat, niinhän siinä keiju mainoksessakin tehdään vai mikä rasva se oli..;?