arvet pois

onko kellään mitään hyvää keinoa häivyttää aknen jättämiä arpia? mikrohionta? muita?
2778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat
  • Keskusteluissa oli maininta, ettei etikkaa sovi sivellä iholle isotretinoiinihoidon (roaccutan) aikana eikä ainakaan kuuteen kuukauteen hoidon päätyttyä.
    Löytyi sitten hakukoneella sellaistakin, ettei mitään ihoa siloittavia hoitoja saa suorittaa roaccutan kuurin aikana, sillä lääkkeen ihoa herkistävän vaikutuksen takia hionnasta voi jäädä jäljet.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


......... kirjoitti:

onko kellään mitään hyvää keinoa häivyttää aknen jättämiä arpia? mikrohionta? muita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu