kuka tietää? Jarihan oli Tukholman tunnetuin homopoika paikallislehtien mukaan jo ennen muusikkouraansa, tiskaajana ravintolassa.
Muuta en tiiä. Suhteita on poikien/miesten kanssa kariutunut tasaiseen tahtiin.
Huom: Tarja Halonenhan on julkilesbo. Hänhän pyysi poikkeavia ulos kaapeistaan oikein TV:ssä. h
Muuta en tiiä. Suhteita on poikien/miesten kanssa kariutunut tasaiseen tahtiin.
Huom: Tarja Halonenhan on julkilesbo. Hänhän pyysi poikkeavia ulos kaapeistaan oikein TV:ssä. h
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kuinkas se, että pyytää lesboja ulos kaapistaan, osoittaisi Halosen lesboksi? Painvastoin: jos hän olisi lesbo, hänen olisi toki tultava itse ulos kaapistaan.
Halosen lesbousepäilyt kai saivat alkunsa siitä, että hän oli Setan puheenjohtaja. Mutta osoittaako se mitään hänen sukupuolisesta suuntauksestaan, on eri asia. Julkilesbo hän siis ei ole, ja epäilen, ettei myöskään kaappilesbo.
Tarja ei ole lesbo, ainakaan julkilesbo, koska mitä minä olen kuullut, hän seurustelee.
Ja mitä Jarin ja Marcon homoutumiseen tulee, ei kukaan ryhdy homoksi tuosta vain: "Kaskas, naisten kanssa menee perseelleen, ruvetaan sitten puljaamaan miesten kanssa!". Ei se mene niin. Homoksi synnytään.
Eikä homoudessa ole mitään vikaa. On arvostettavaa, että joku uskaltaa juoruvaarasta huolimatta olla mikä on.
sinänsä olet ihan oikeassa että seksuaalinen suuntautuminen määrittyy jo äidin kohdussa, mutta jos kyseessä on bi-seksuaali, hän voi itse valita periaatteessa puolensa, jos ei halua myöntää olevansa bi-seksuaali. noita tapauksia on tietysti harvoja, mutta varmasti silti jokunen.
Suomen väestöliitto lmoittaa omilla sivuillaan homo- ja bi-seksuaalien arvioksi 10-20% väestöstä.
Se tekee n.500 000-1000 000 ihmistä Suomessa.
Tarja Halonen on naimisissa ja hänellä on tytär :D