Ursa etsii vielä

Eikö se kukaan ole kertonut heille sitä epäilyäni, että ei se ole mikään meteoriitti, vaan suuri valoalus eli ufo?
Kävisivät etsimässä oulujärven ympäriltä, niin saattaisi jotain löytyäkin.
Mutta ei mitään kiviä.
Sitä meteoriittia ei tule löytymään.


http://www.yle.fi/tekstitv/m1/map/41140100.map
91009
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

"Eikö se kukaan ole kertonut heille sitä epäilyäni"

No kerro itse, vaikka eivät ne sinun houreistasi mitään välitä. Missä ovat todisteesi?

Äänestä
  • tarvitsen?
    Minä tiedän, että ufoja on.
    Ei sitä tarvitse lähteä sinulle eikä ursalle todistamaan.
    Todistakoot vaan itse! Mutta suotta polttavat sitä rahaa noiden olemattomien meteoriittien
    etsimiseen. Kun niitä ei nyt satu löytymään, ei ja ei.
    Kyllä ilmoitin niillekin, että jospa olisivat ufoja eikä tulipalloja. Siinäpähän ovat sitä mieltä, mitä haluavat. Kaipa se totuus heillekin
    joskus selviää vai liekö jo selvinnyt. Yrittävät
    peitellä vaan oikeaa totuutta.

    Äänestä


  • Sitenpähän saat varmistuksen.
    Menet tuonne järvelle yöksi telttailemaan.
    Varo ettei uhvo vie!

    Äänestä

  • Jos syvä kuoppa ilmenee niin missä on se meteoriitti sitten?

    Äänestä

  • myöskin taas kirjoitti:

    nähty valopallo.
    On ne täällä.
    Uskokaa jo!

    http://194.252.88.3/rswebvsa.nsf/sivut/ContentB7E6F

    tällä pallolla tietää,että niitä on.Toiset,skeptikot ovat vaan niin kärsimättömiä näkemään niitä.

    Äänestä

  • kiveä kirjoitti:

    Jos syvä kuoppa ilmenee niin missä on se meteoriitti sitten?

    nämä uffo miehet tehneet meteoriitille jotain.Varmaan ovat tehneet siitä jotain tosi salaista juttua ehkäpä saunan kiviä mene ja tiedä

    Äänestä

Silminnäkijhät kuulivat meteoriitin pitävän lentäessään jylisevää ja kovaa pauketta joten kyseessä äänivallin useita kertoja rikkonut kovaa vauhtia matkannut meteoriitti. Tuskin ufot ääntä pitävät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sitä meteoriittiä! kirjoitti:

Eikö se kukaan ole kertonut heille sitä epäilyäni, että ei se ole mikään meteoriitti, vaan suuri valoalus eli ufo?
Kävisivät etsimässä oulujärven ympäriltä, niin saattaisi jotain löytyäkin.
Mutta ei mitään kiviä.
Sitä meteoriittia ei tule löytymään.


http://www.yle.fi/tekstitv/m1/map/41140100.map

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu