23.02. torstai

Mettäläinen

Huomenta!

Vieläkö tipattomia löytyy, vai onko hanat löystyneet?

Kisoja seuraten ja talvilomaa viettäen taitaa tämäkin päivä mennä, ehkä täytyy käydä ulkoilmaa välillä nuuhkimassa.

Raitistellen kuitenkin t. Mettäläinen

13

778

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • papio

      Raittiina mennään ja odotellaan, että kisat viimeinkin loppuisivat ja päästäisi normaalieloon.

      • vaippapaviaani

        Menee raittiina eikä katso kisoja.


    • Täällä on yks joka meinaa olla koko päivän raittiina.

    • Simo

      Hanat on pysynyt kiini 20 vuotta AA:n avulla,mutta samalla lähtöviilla ollaan tulokkaan kanssa.Se täytyy aina muistaa.

      • Olen samaa mieltä että, yksi ryyppy erottaa kunnon elämästä. Sain pitkän raittiuden AA avulla, sen jälkeen en tarvinnut ryhmää. Elämä muuttuu kaaokseksi, siinä ei ollut mutta vaihtoehtoa kun ottaa viinaa. Tänään ymmärrän, että viina ei ratkaise mitään ongelmia, AA-ohjelma antaa minulla mahdollisuuden ratkaista elämän ongelmat.


    • Dokaani

      Tipatta ollaan. Hienoa oli eilen katsella jääkiekko- ja curlingjoukkueen edesottamuksia. Tänään ei taida mitaleja tulla.

    • mussukka1

      Edelleen tipatonna. Eilen meinasin lähteä naapuriin hakemaan nitroja, oli niin jännittävä ilta. Jääkiekko nyt oli huippu, mutta kuinka voi niin hidas peli kuin kurlaus saada aikaan sellaista jännitystä. Piti katsoa vielä muutkin matsit, olen kiekkokaupungista kotoisin ja minut on raahattu jo hyvin pienenä kaukalon laidalle.
      Mulle ei nuo viikonloput ole mikään ongelma, nautin toimeliaisuudesta ja raittiudesta. Täytyy kyllä tunnustaa, että eilen ajattelin, että olis kiva ottaa Suomen kunniaksi malja, mutta keitin kahvit ja se oli virhe, hieman valvotti yöllä. Viisastuneena seuraavaksi teen makoisat kaakaot.
      Onneksi tässä on nyt yksi huilipäivä kisoista.

    • paranoidi

      tipattomia löytyy.

    • Mimmuli1

      täälläkin yksi tipaton. Hienot säät lomalaisilla.

    • Systerikin

      ja käynyt jopa ITSE hiihtämässä. Mikä hyvä olo!!!

    • Tipatonna tää päivä mennään.!

    • Cettuz!

      Raittus.

    • brever

      liian tylsä meininki täysin raittiina, kyllä nyt vähän paukkua saa ottaa!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      246
      5493
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      59
      4799
    3. Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta

      Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk
      Maailman menoa
      17
      3620
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      291
      3338
    5. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      21
      3304
    6. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      182
      3209
    7. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      78
      2914
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      73
      2151
    9. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      30
      2027
    10. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      90
      2026
    Aihe