23.02. torstai

Mettäläinen

Huomenta!

Vieläkö tipattomia löytyy, vai onko hanat löystyneet?

Kisoja seuraten ja talvilomaa viettäen taitaa tämäkin päivä mennä, ehkä täytyy käydä ulkoilmaa välillä nuuhkimassa.

Raitistellen kuitenkin t. Mettäläinen

13

776

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • papio

      Raittiina mennään ja odotellaan, että kisat viimeinkin loppuisivat ja päästäisi normaalieloon.

      • vaippapaviaani

        Menee raittiina eikä katso kisoja.


    • Täällä on yks joka meinaa olla koko päivän raittiina.

    • Simo

      Hanat on pysynyt kiini 20 vuotta AA:n avulla,mutta samalla lähtöviilla ollaan tulokkaan kanssa.Se täytyy aina muistaa.

      • Olen samaa mieltä että, yksi ryyppy erottaa kunnon elämästä. Sain pitkän raittiuden AA avulla, sen jälkeen en tarvinnut ryhmää. Elämä muuttuu kaaokseksi, siinä ei ollut mutta vaihtoehtoa kun ottaa viinaa. Tänään ymmärrän, että viina ei ratkaise mitään ongelmia, AA-ohjelma antaa minulla mahdollisuuden ratkaista elämän ongelmat.


    • Dokaani

      Tipatta ollaan. Hienoa oli eilen katsella jääkiekko- ja curlingjoukkueen edesottamuksia. Tänään ei taida mitaleja tulla.

    • mussukka1

      Edelleen tipatonna. Eilen meinasin lähteä naapuriin hakemaan nitroja, oli niin jännittävä ilta. Jääkiekko nyt oli huippu, mutta kuinka voi niin hidas peli kuin kurlaus saada aikaan sellaista jännitystä. Piti katsoa vielä muutkin matsit, olen kiekkokaupungista kotoisin ja minut on raahattu jo hyvin pienenä kaukalon laidalle.
      Mulle ei nuo viikonloput ole mikään ongelma, nautin toimeliaisuudesta ja raittiudesta. Täytyy kyllä tunnustaa, että eilen ajattelin, että olis kiva ottaa Suomen kunniaksi malja, mutta keitin kahvit ja se oli virhe, hieman valvotti yöllä. Viisastuneena seuraavaksi teen makoisat kaakaot.
      Onneksi tässä on nyt yksi huilipäivä kisoista.

    • paranoidi

      tipattomia löytyy.

    • Mimmuli1

      täälläkin yksi tipaton. Hienot säät lomalaisilla.

    • Systerikin

      ja käynyt jopa ITSE hiihtämässä. Mikä hyvä olo!!!

    • Tipatonna tää päivä mennään.!

    • Cettuz!

      Raittus.

    • brever

      liian tylsä meininki täysin raittiina, kyllä nyt vähän paukkua saa ottaa!

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      27
      19517
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      75
      6502
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      28
      6146
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      98
      5945
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      43
      5799
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      100
      5678
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      5113
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      43
      4797
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      62
      4156
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      49
      3765
    Aihe