Helvetin hiljaisuus.
Muistakaa, että jos ette sano ihastuksellenne mitään tunteistanne, niin se voi luulla että itseasiassa ette pidä siitä ollenkaan. Ei ihmiset nää tollasia juttuja. Ihmiset on sokeita. Useimmilla on niin huono itsetunto (vaikka esittäisivät mitä) että ajattelevat, ettei kukaan niihin voi ihastua.
Muistakaa, että jos ette sano ihastuksellenne mitään tunteistanne, niin se voi luulla että itseasiassa ette pidä siitä ollenkaan. Ei ihmiset nää tollasia juttuja. Ihmiset on sokeita. Useimmilla on niin huono itsetunto (vaikka esittäisivät mitä) että ajattelevat, ettei kukaan niihin voi ihastua.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ihastuksen tunne voi -hiljaisuuden vuoksi- kääntyä välinpitämättömyydeksi just tuon luulon vuoksi...Hiljaisuutta ei voi kestää loputtomiin.
Mutta vaikka tietäisikin puhumisen tärkeyden, voi ujous ja itsetunnon heikkous, pelko, estää monen haaveen toteutumisen. Itsetunto ei näy ulospäin.
minulla on huono itsetunto mutta ne henkilöt, johon olen ollut tavattoman ihastunut ovat omalla vetovoimallaan häivyttäneet itsetunnon puutteen. Ihastumisessa tunteet on kohteessa ei itsessä. Ainakaan tämän kohdalla. Mutta puhun todellakin hullaantumisesta en pienestä varpaiden kipristelystä.
niin ikävä sun kommentteja.. sä saat mut KUITENKIN avautumaan... :)
minä tykkään susta ihan kauheasti.
teen silloin kun olen hiljaa...minä mietin ja hermoilen...
Jokatapauksessa olen nyt varma siitä, että vihaat minua (kun et ole vastannut mitään) tai pidät minua jonain ahdistavana idioottina joka vaan jahtaa sinua. Kenties jopa hulluna. Todella mukavaa. Olisin halunnut puhua sinulle, mutta ilmeisesti niin ei tule käymään. Olisimme voineet selvittää asian niinkuin aikuiset ja vaikka et olisikaan ollut minusta kiinnostunut niin olisimme voineet edes lyödä kättä päälle ja asiat olisivat selvinneet. Sä oisit voinut sammuttaa nämä tunnekuohut, kun ne karran aloititkin. Nyt pitää sitten ilmeisesti vaihtaa kadun puolta jos nään että tuut vastaan ja pakoilla sinua muutenkin. Hävettää ja vituttaa ja tunnen itseni idiootiksi. Vittu. Vituttaa olla näin vitun tunteellinen. Elämästä tulee ihan älytöntä sen vuoksi enkä saa asioita järjestykseen. Voi kun voisin olla järkevämpi ja vähemmän tunteellinen. Mutta ei vittu. Aina pitää vaan kiehua ja kuohua ja ihastua vääriin ihmisiin ja satuttaa itseään. Miksi en saman tien hakkaisi itseäni vasaralla tai jotain? Tuntuisi varmaan mielyttävämmältä sekin.
Mitä sä mietit ja hermoilet? Jos teet niin, niin voisit kertoa mulle että oot sellasta tekemässä. Etten luule jotain muuta. Ihmisten ajatuksia ei voi lukea.
Mikä siinä oikein on,ettet taas usko mitään.Et minun tunteisiin etkä omiisi.Miksi muuten sanoit,että minä aloitin tämän?Voiko noin sanoa?Jos ihastuin sinuun,niin ihastuitko sinä sitten minuun sen takia,vai?Pointti on siinä ,kun et mitenkään ilmaise minulle,että välität.Välttelet suorastaan.Mitä pahaa siinä on, jos olet tunteellinen,niin minäkin olen.Jos oikeesti välittää ei tuollaisia "vihan" purkauksia pitäis tulla.En ymmärrä vaikka välitänkin susta.
No vittu kun pää hajoaa. Pakko olla vihainen, kun ei jaksa itkeäkkään koko ajan. Tosin en mä sulle ole vihainen vaan itselleni, koska olen niin vitun tyhmä.
Okei, olen vältellyt sinua, mutta myös koittanut saada suhun yhteyden. Sä et viitsi vastata mun viesteihin yhtään mitään. Luulin, että vaikka et minusta pitäisikään niin voisit tehdä edes sen verran, koska luulin että sinä olet erilainen kuin muut.
Mutta viesti on ymmärretty. Sä et vastaa mitään = toivot että jätän sut rauhaan.
onko kännykkäviesteistä kyse?Jos on, niin silloin et ole oikea henkilö?
Tiedän, ettet ole se henkilö, koska et ole tällä hetkellä netin ääressä.
Kyseessä oli kännykkäviesti, jonka laitoin eilen ja maili jonka laitoin viime viikolla.
selväksi sitä että mä pidän susta, en tiiä kuka tos on kirjotellu, luen ne kohta.
Muuta mä en sulle voisi ikinä sanoa. Mä pidän susta niin kovasti!!!!!!!!!!!
Oon ihastunut, just niinku säkin, ja ei siinä vielä kaikki mä tykkään susta, ja haluan olla sun kans. Ja tiedän sen. Ja sä tiedät sen.... helppoa.
Sä olet mun unelmieni mies.
Voidaanko me tää selvittää? Istua samassa pöydässä ja puhua. Kai sä nyt ymmärrät miten paljon mä sua kaipaan päivästä toiseen.... Ja vielä yks juttu, muhun voi luottaa, mä en ole mitään sitä mitä muut... mä olen sun puolella.
on ainoastaan se että mitä jos ne ei ookaa sulta.. en haluaisi näyttää tyhmältä silmissäs.....
vastailin turhaan, pura kiukkusi jollekin joka siitä välittää!!!!!!!!!!!
parempi tapa on puhua sen selän takana siitä paskaa ja aina tavatessa katsoa sitä kieroon. Yhteisissä kulkuneuvoissa mennä kauimmaiseen penkkiin ja sen ihmetellessä sun touhujas kääntää pää 180 astetta pois päin.
Näin saadaan annettua ihastukselle mielikuva, ettet todellakaan ole ihastunut. Vaikka koko ajan toivot että se otta sut syliinsä ja saanoo jotain hömppää.
Loogista! xD