Työtoverini on isokokoinen kalju mies. Hän odotti töissä hissiä ja hissistä tuli ulos äiti kahden kehitysvammaisen lapsen kanssa joista toinen-pyörätuolissa istuva-hätkähti kun näki työtoverini ja sanoi "hui kun on ruma mies!" . Äitinsä nolostui aika tavalla mutta työtoverini vain nauroi sanoen "ei hätää,olen kuullut pahempaakin";))
"ruma mies"
blondi-72hki
92531
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tän kuulit. Ensin iskit junassa, nyt hississä..
""keräämään vaikkapa "blondismeja" perustetaan sivut, joille niitä laitetaan. Kuka rupee taittamaan, kuka kerää mainosrahat? Jee, että mä oon fiksu, vaikken blondi ookkaan.
Sit tehään niistä blondismeista elokuva, ja viedään sitä jokapaikkaan ja voitetaan Oscareita ja kultaisia palmuja ja vaikka mitä! Musiikki voittaa awardseja kanssa pilvinpimein ja me päästään lööppeihin ja JESS!! Blondi rules in Finland ja ympäri maailmaa huudetaan blondin nimeen ja tanskalaiset tekee siitä pilakuvia ja me sit suuttusimme siittä ja vedettäs herne nenään. oi blondi!
Kuka esittäs blondia meidän leffas?
Oisko Cämerän Diät huva?"
kihihkhihkihkhihihihihiihihih
ehdotuksen heitit ja eiku toimeen;O) !!
sinua riivaa?Yhtään hyvää kirjoitusta en ole sinulta lukenut.Pilaat hauskoja lasten juttuja typerillä kommenteillasi.Juuri sinun kaltaiset ihmiset pilaavat tällaiset palstat.
junassa matkustin ihan töistä kotiini kun se niin kiinnostaa ja töissä olin työtoverini luo menossa.Toivottavasti tulu tyydytettyä uteliaisuus?;)))
Blondin kengät
Blondi näki kenkäkaupan, jossa myydään krokotiilinnahkakenkiä. Meni
sisään ja kertoi haluavansa juuri niitä kenkiä. Kauppias sanoi, että
nyt ei
juuri ole - kysyntä on ollut vilkasta. Blondi sanoi, ettei halua
odottaa, ja
kertoi hankkivansa oman kroksin ja hommaavan sillä tavalla kenkiä
itselleen. Kauppias siihen hymyillen, että voithan toki yrittää.
Blondi lähti kaupasta ja kun kauppias ajoi himaan, näki hän blondin
joentörmällä pyssyn kanssa. Hän pysäytti autonsa ja meni alas
katsomaan. Ainakin kymmenen ammuttua kroksia oli jo rannalla. Juuri
sillä hetkellä
tosi iso krokotiili oli tulossa kohti blondia. Tämä ampui sen ja se
kuoli. Blondi käänsi sen varmalla otteella ympäri, kiskoi sen
rannalle ja
huusi: "Voi vittu, ei tälläkään ollut kenkiä!"
että ei saa massapostittaa eikä samoja viestejä laittaa useimmille palstoilee! LUE OHJEET;))) Ei toi vitsi naurata enää kun se joka kulmasta silmiin hyppää,ihan kun ei muuta osaa sanoa kun samoja vitsejä kirjoitella höh ;/ ;D
Ootko ollut Esson parkkiksella? Siellä kuulee kaikenlaista!
ole ollut Esson parkkiksella ikävä kyllä;/ Meniköhän multa nyt yöunet kun en tajunnut että sielläkin vois kuulua juttuja,voi ei mut hyvä tietää jatkossa eli kiitti vinkistä;)) Ai niin,tsori mut sun vinkki meni hukkaan sillä en ikinä käy Esson pihalla enkä parkkikisella höh...