Minä, juuri minä omassa suuressa poersoonassani jälleen, taas kerran ja uudelleen, joka olen saapunut tähän internetin virtuaaliseen maailmaan suuren elämänkokemukseni ja lääkeriippuvuudesta toipumisen saattelemana sekä mieltäpainuvat ilmaisut jälleen hiottuina omassa sarkasmin ja kaunokirjallisuutta lähentelevän ilmaisun muodossa, joka ei kovin usein kiitosta saa, ehei, vaan allekirjoittaneen päälle on satanut usein suoraansanoen valtavat lastit mitä kauheinta eritettä, joka suurimmaksi osaksi on koostunut ulosteest - jolla en tarkoita ulkona tapahtuva teehetkeä vaan paskaksikin kutsuttua saastetta ja johonka allekirjoittaneen anonyymi virtuaalipersoona välillä oli tukehtua hukkumalla, mutta jonka pinnalle hänet nostivat valtava kannattajajoukkojen vahvat käsivarret. Minä kysyn sinulta, niin juuri sinulta. Jos George Washingtonia kutsuttiin "Yrjöksi", niin miksei Abraham Lincolnia kutsuttu "Aapoksi"?
Kysyn sinulta!
Naapurin äijä
3256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eipä voi muuta sanoa, kuin että feikkaamasi nimimerkin kirjoitukset hänen vielä kirjoittaessaan palstalle ovat vaikuttaneet ajukoppaasi ilmeisestikin melkoisella tavalla. Totuus sattuu.
Mutta koita jotenkin tulla mielenterveyksinesi itsesi kanssa toimeen, väsynyt trolli.
eli sinä, kirjoittaja no 2, jonka päivän "tapahtuma" on se kun bussi oli myöhässä.
Kysyn sinulta - niin juuri sinulta- sinä senkin umpiluupäinen, kovakalloinen, ahdasmielinen, rektaalisalvalla aivonsa rasvannut, kieroonkasvatettu, ennakkoluuloinen, asennoitunut, ehdollistunut ja ehdollistettu, sosiaalistettu ja sosiaalistunut, valtion taholta propagandakoneen aivopesemä, Suomen valtion dementoima aivoton apina, sukupuuttoon kuolevan vähemmistön lahjaton edustaja, mitäänsanomattoman yhteisömme typerä kansalainen,juuri sinä senkin hölmöistä hölmöin omaan napaansa tuijottelija, peruslogiikan puutteen konkretisoituma, ennakkoasenteellisen typerän ajattelutavan sankarihahmo, sinä normaaliin vuoropuheluun kykenemätön tollo, joka juuri nyt katselet tätä viestiä:
unohdin jo mitä mun piti kysyä, mutta eiköhän tää mun pointti tullut selväksi.
Naapurin kiihkoilija on tunnettu nettipersoona ja huumekeskustelija. Hän on jo pidemmän aikaa puhunut huumekielteisen elämänasenteen puolesta käännyttäen siten puolelleen useita narkomaaneja ja satunnaiskäyttäjiä. Häntä ollaan haukuttu ja piesty - Hänen päällensä ollaan jopa syljeksitty, mutta aina Hän on noussut ylös barrikaadeille taistelemaan huumetta - tuota yhdeksänlehtistä perkelettä ja viinapullossa piileskelevää kavalaa pirua vastaan, joka kietoo herkän nuoren mielen sormensa ympärille. Naapurin kiihkoilija toipui vastikään erittäin vakavasta nettiriippuvuudesta ja valitsi tämän huumevastaisen tiensä. Hän on tavallinen suomalainen veronmaksaja, joka on kokenut yhtä sun toistaelämänsä aikana. Tällä hetkellä Hän kulkee yksin vasten valtavirtaa, mutta tuhannet kannattajat seuraavat perässä. Naapurin kiihkoilija, palstan ääni.
Laadusta tinkimättä
h u u m e k i e l t e i s e n
elämänasenteen puolesta
Koskenkorvan h e r b a a l i s e n ajattelutavan puolesta
Naapurin Kiihkoilija