eikö kukaan saa hakkajia kuriin??

eihän täällä uskalla enää missään käyvä yksin ku heti on joku porukka päälle tulossa!!
31318
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kuri köytyy, nimittäin yhteiskunnasta. Niin makaa kuin petaa.

Äänestä

Huhupuhe kertoo että palkattuja hakkaajia, mutta miten lienee...
Yksin kyllä kipsuttelin kotio viime yönäkin kävellä, mutta jospa ne tämmöisen kypsän muijan rauhaan jättääkin ettei tartteis vesuri olalla tanssireissulta kotiutua.....
Sekopäitähän riittää pienemmälläkin kylällä....

Äänestä
  • Huhupuhe? Jos sitä kirkkopuiston tapausta sanot palkatuksi tapaukseksi, niin olet pahasti väärässä..

    Uhrillä ei ole mitään tekemistä rikollisuuden, eikä huumeiden kanssa. Uhri on rehellinen vakituisessa työssä käyvä nuori. Jolla on terveet elämäntavat.
    Eikä todellakaan mitään tekemistä huumehörhöjen eikä alamaailman mulkkujen kanssa..

    Joten älä usko huhuihin vaan ota selvää tosiasioista. Paitsi jos tarkoitat jotain muuta tapausta, niin silloin olen pahoillani että aloin pikkuhiljaa hiiltymään..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fgoijio kirjoitti:

eihän täällä uskalla enää missään käyvä yksin ku heti on joku porukka päälle tulossa!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu