Vastatkaa, pliis PokeOngelmia..

Mulla on Pokemon Crystal ja olen päässyt Kantoon. Miten sen Power Plantin ongelma ratkaistaan? Ja miten pääsee Viridian Cityyn? (huomatkaa peli CRYSTAL). Miten Scytheristä saa Scizorin? Pitääkö se kenties vaihtaa jollakin gameboy systeemillä Metal Coatin kanssa? Saako mistään Bulbasauria, Charmanderia tai Squirtlea Crystallissa (muuta kuin vaihtamalla?)
Saako Sneaseleitä vain pimeään aikaan sieltä Ice Pathistä? Toivottavasti vastaatte pian?
2312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

no ensin menet sinne sähkölaitokselle, mene ensin cerulean cityyn ja sitten mene ylös sitten käänyt vasemalle sitten menet hiukan matkaa että tulee pieni välikkö, mene siitä sitten tulee se puska riko se (huom! tarvitset cutin siihen!)
Sitten kun olet otellut muutama kouluttajan tulee ruohikko, sitten tulee vettä, tarvitset surffin sillä sun pitää ylittää se.
mene niin kauan alas päin kun tulee ruohikko oikealla, mene ruohikoon ja kävele sähkölaitokselle juttele kaikille henkilöille siellä, sitten kun olet lähtemässä pois, tulee ilmoitus että varastettu jokin esine (en muista nimeä)
Lennä sitten cerulean cityyn ja mene salille, sinua päin juoksee rakettiryhmäläinen, se sanoo että se on piilottanut sen vapan mereen, sitten kun se lähtee.
Mene siihen pinimpään vesialueelle se on neliön muotoinen.
Sitten mene sinne sillalle, ja ottele rakettiryhmäläistä vastaan, kun olet voittanut, mene sinne missä on Billin talo, misty on siellä poikaystävänsä kanssa, misty tulee juttelemaan sinun kanssa.
Ja sitten se menee saliinsa.
Mene sitten takaisin sinne sähkölaitokselle.
Juttele sen tyypin kanssa jolla on punainen asu, sinä annat sen hänelle ja hän antaa sinulle tm07 eli zap cannonin.
viridian cityyn pääsee kun olet otellut 7 salipäälikköä siellä kantossa.
Scyterin saa vaihtamalla kun sillä on metal coat, niin siitä tulee Scizor.
bulbasaurin, sguitrlen ja charmanderin saa vaihtamalla bluesta redistä tai yellowista.
Ja Sneasel tulee yöllä jää luolsta mistä tulee delibireitä, mutta sneasel on aika harvinain että tarvitset onnea sen saamiseen.

Oli kivaa auttaa jalo pelaaja.

Äänestä
  • Otsikosta sen lukee ^_^ Olen mennyt Mistyn läpi enkä vieläkään ratkonnut sitä juttua... :D Siis mikä pitää antaa sille puna-asuiselle ukolle?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Dark-Suicune kirjoitti:

Mulla on Pokemon Crystal ja olen päässyt Kantoon. Miten sen Power Plantin ongelma ratkaistaan? Ja miten pääsee Viridian Cityyn? (huomatkaa peli CRYSTAL). Miten Scytheristä saa Scizorin? Pitääkö se kenties vaihtaa jollakin gameboy systeemillä Metal Coatin kanssa? Saako mistään Bulbasauria, Charmanderia tai Squirtlea Crystallissa (muuta kuin vaihtamalla?)
Saako Sneaseleitä vain pimeään aikaan sieltä Ice Pathistä? Toivottavasti vastaatte pian?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu