Eli sanokaa vielä kerran kokemuksenne ja mielipiteenne. Onko muuten k700 i:ssä lian pieni näyttö.
kumpi..k700i vai z520i
jokunen
4646
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse ottaisin k700iin, paremman näytön ja suuremman muistin takia.
k700iin näytön resoluutio on 176x220, kun z520iissä se on vain 128x160. k700iin näyttö saattaa olla fyysisesti pienempi, mutta on terävä. Omassa k500iissä on tuo 128x160, ja paljon huonompi näyttö kuin k700iissä.
Muuten noissa on aikalailla samat ominaisuudet, erot voin kerrata tässä:
k700i:
radio
40 mt sisäinen muisti (ei vielä riitä mp3-soittimeksi!)
kuvausvalo
z520i:
läppäpuhelin (jos tykkää)
pidempi luvattu akunkestoaika (käytännöstä en tiedä)
- pieni, 16 mt muisti (en tiedä onko sulle merkitystä..)
---> http://puhelinvertailu.com/index.php?p1=k700&p2=z520&p3=
Taidan olla jo menossa ostamaan tuota k700i:tä niissä on saman kokoiset näytöt. k700i on paremi.
Mulla on ollut tuo k700i jo 1 vuoden. Olen löytänyt siitä vain 1 haittapuolen ja seon: Joikkari ei toimimitenkään puolen vuoden jälkeen ja siksi vaihdan puhelimeni z520i:hin
z520i stä kirjotun juuri pienimuotoisen avautumisen sony ericsonille. Ovatpa nimittäin julkaisseet ihan siistin ja toimivan puhelimen. Mutta näyttöjä suojaavien plexien suunnittelu on perseestä, hirveät raot mistä väliin eli reunoihin pääsee pölyä ja nukkaa, varsin rasittavaa...Paineilmalla saa osan pois mutta ei kaikkia ja ajan myötä tilanne pahenee.