Kirkkain tähti

Loistat kuin taivaan tähti
annat valoa pimeyteen
elämän harmauteen
Lämmität kuin aamu-aurinko
annat rakkauden tunteen
luot lämmön sydämeen

Olet elämäni kirkkain tähti
aurinko, kuu ja rakkauden lähde
2230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sinulle, Kirsikka :)))) Eikö juuri äidin rakkaus ole tuota kaikkea..

Äänestä
  • Kyllä se sitä on jpntar ja kaikken suuren rakkauden tunteminen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kirsikka kirjoitti:

Loistat kuin taivaan tähti
annat valoa pimeyteen
elämän harmauteen
Lämmität kuin aamu-aurinko
annat rakkauden tunteen
luot lämmön sydämeen

Olet elämäni kirkkain tähti
aurinko, kuu ja rakkauden lähde

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu