Valter, Verner ja Vihtor

kolmas poika on Vihtor Henri Eemeli. Ristiäisiä vietellään ensikuussa.
T: onnelliset vanhemmat ja velikullat Valter Aaro Nestori ja Verner Eelis Hermanni.
6401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

TODELLA ihanat nimet, siis tosi hyvät!!! Sille neljännelle sitten se Viljam! =)

Äänestä

koulussa siksi kirosanaksi v***u. vai vanha vihtahousu...

Äänestä
  • Kiva kuulla että nimiehdotuksestani tykättiin, hyvä nimi pojalle. Älä välitä mitä muut siitä vääntelee.

    Onnea koko perheelle, toivoopi justiina

    Äänestä

  • justiina kirjoitti:

    Kiva kuulla että nimiehdotuksestani tykättiin, hyvä nimi pojalle. Älä välitä mitä muut siitä vääntelee.

    Onnea koko perheelle, toivoopi justiina

    Loistava nimivalinta. Hyvin sopii veljessarjaan pienempikin veli.

    Äänestä

  • Justiinalla on kumma mielikuvitus.
    Ei olisi hauskaa olla sinä.
    Hyvää kevättä sinulle.

    Äänestä

  • Lilian kirjoitti:

    Justiinalla on kumma mielikuvitus.
    Ei olisi hauskaa olla sinä.
    Hyvää kevättä sinulle.

    tekeekö se että pidän vihtori nimestä niin mut sitten helvetin synkkämieliseksi? Outo ajattelutapa sullakin. En olisi sitä varmaan sitten saanut tuolla ehdottaa kun ehdotuksia pojan nimeksi kyseltiin. Olisi varmaan ollut sitten parempi että kun tuo pojan nimi tuossa ilmotettiin, niin kommentoida että hyi s*****a minkä nimen laitatte. Olisko ollu siten parempi?


    Ja ainiin KEVÄT NÄYTTÄÄ H******N HIENOLTA:
    (kumpainen tässä mahtaa olla se synkkämielinen)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ÄIPPÄ:) kirjoitti:

kolmas poika on Vihtor Henri Eemeli. Ristiäisiä vietellään ensikuussa.
T: onnelliset vanhemmat ja velikullat Valter Aaro Nestori ja Verner Eelis Hermanni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu