Liittykö

Liittykö hyvä käytös aina sielun vanhemmuuteen, vai voiko sitä treenata jotenkin? Jos voi, niin missä päin Savonlinnassa?
1414
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

On tosiaankin totta, että sielun vanhemmuus ei ole pituudesta riipuvainen! Olen tavannut jopa alle 120senttisiä henkilöitä, jotka ovat olleet sielultaan noin 1000 vuotiaita! Tietääkseni Linnalan kansalaisopisto järjestää pommisuojassa käytöskursseja aina kun jäljellä on västäräkistä vähäsen!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jänismies" kirjoitti:

Liittykö hyvä käytös aina sielun vanhemmuuteen, vai voiko sitä treenata jotenkin? Jos voi, niin missä päin Savonlinnassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu