tammikuu meksikossa

hei!

Millaista on tammi-helmikuussa meksikossa,
playa del carmenissa?
millainen tämä paikka on, kannattaako lähteä 2viikoksi??
mitä hyvää ja huonoa?
säät?
ihmiset, RANNAT, VESI? OSTOKSET?
Kertokaa kaikki..
31010
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olin Joulun aikoihin pari viikkoa, toisen vkon Meridassa, toisen Carmenissa. Sisämaassa sijaitseva Meridan kaupunki on ihana paikka; rauhallinen, paljon nähtävää kaupungissa, hyvät yhteydet maya-rauniokaupunkeihin. Lisäksi kaupunki järjestää paljon ilmaistapahtumia, eli ohjelmaa riittää. Myös omatoimiretkille hyvät mahdollisuudet, bussit kulkevat kv. retkiä järjestetään. Ei pelkoa varkaista tms.
Pl. del Carmen: yök! Rakennettu pelkästään turisteille, paljon örveltäviä jenkkituristeja, paikalliskosketus vähäinen. Joulukuussa näkyi vielä myös jkv. Wilman jälkiä. Itse olisin viihtynyt koko 2 viikkoa mieluummin Meridassa.
Hinnat Carmenissa olivat kovemmat kuin Meridassa, tosin Wilma nostanut niitäkin. Ruokailu suht. edullista. Meksiko kuitenkin mielenkiintoinen maa, kunhan osaa valita itselle sopivan kohteen.

Äänestä
  • Ei Playa Del Carmenia ole turisteille rakennettu,se ollut siellä aina mitä nyt turistien myötä laajentunut.Cancun on n.kolmekymmentä vuotta sitten tosiaan erikseen rakennettu ja suunniteltu turisteille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaa kaikki! kirjoitti:

hei!

Millaista on tammi-helmikuussa meksikossa,
playa del carmenissa?
millainen tämä paikka on, kannattaako lähteä 2viikoksi??
mitä hyvää ja huonoa?
säät?
ihmiset, RANNAT, VESI? OSTOKSET?
Kertokaa kaikki..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu