Muistikuva 25 v. takaa..

Ulkokuntalaisen muistikuva neljännesvuosisadan takaa. Opiskeltiin Sirola-opistossa ja joskus käytiin Hälläpyörässä tai Henriikassa rentoutumassa. Se oli aikaa se. Mahtaako mikään niistä enään olla hengissä?
31230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vielä odottaa ainakin sama aika niin muistoille käy kuin viinille

Äänestä

Hälläpyörä on olemassa, Henriikkaa ei enää aikoihin.

Äänestä

eikä sirola-opisto,oli liikkaa siipimiehiä ruokitavana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


yx eetu kirjoitti:

Ulkokuntalaisen muistikuva neljännesvuosisadan takaa. Opiskeltiin Sirola-opistossa ja joskus käytiin Hälläpyörässä tai Henriikassa rentoutumassa. Se oli aikaa se. Mahtaako mikään niistä enään olla hengissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu