MIELIKUVITUSYSTÄVÄT

ONKO OUTOA KUN KOHT 14 VUOTIAALA ON MIELIKUVITUSYSTÄVIÄ?
2593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on oikeitakin kavereita...
Taitaa olla vaan hyvä mielikuvitus ja vahva eläytymiskyky...

Ja ei tarvitse huutaa, kiitos.

Äänestä

Edellisen vastaajan kanssa olen hieman eri mieltä.

Minusta todella on outoa, jos kahdeksannella luokalla on vielä mielikuvitusystäviä. Itselläni ne jäivät viimeistään 11-kesäisenä ja minullakin on käsittämättömän vilkas mielikuvitus.

Millainen mielikuvituskaveri on? Miten tämä lapsestasi (olettaen, että olet vanhempi) ilmenee? Jutteleeko yksikseen vai mistä päättelet ystävän läsnäolon?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS kirjoitti:

ONKO OUTOA KUN KOHT 14 VUOTIAALA ON MIELIKUVITUSYSTÄVIÄ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu