Mikä auttaa,maha kipee antibiooteista

Käytän jo Biophilusta joka kerta kun otan antibioottia.Olen juonut a-piimää...
Onko kotikonsteja?
2322
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

auttaa se että ottaa lääkkeen sit heti ku on syöny,ei missään nimessä tyhjään mahaan.Oksennan aina ja maha tuumaa revetä jos otan tyhjään:/

Äänestä

Itse otan antibiotti kuurin aikana maitohappobakteeri kapseleita. Kannattaa pyytää apteekista. 2 kapselia tyhjään mahaan ja antaa hetken vaikuttaa ennenkuin ottaa antibiottia. Luontaistuotekaupasta saa myös mahaa suojaavaa/ tekee suojaavankalvon, silicea nimellä olevaa liuosta. Sekoitetaan veteen. On kanssa hyvä antibioottikuurin aikana ja muulloinkin. En tiedä saako apteekista sitä mutta luontaistuotekaupasta saa. Voi olla tarjouksessa n.13euroa iso pullo.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


=( =( kirjoitti:

Käytän jo Biophilusta joka kerta kun otan antibioottia.Olen juonut a-piimää...
Onko kotikonsteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu