Päivää kaikille!
Kokemuksia induktiosta äänen suhteen eli onko ok kun 3 viikkoa vanha induktiolevy "naksuu" sen ollessa täysillä?
Induktio naksuu - vika vai ominaisuus?
Jaska
4
7610
Vastaukset
- abc
Hei!
Kyllä meilläkin naksuu heti päälle laitettaessa ja se ääni tulee mitä luultavimmin siitä, kun tuuletin menee päälle ja pois.
Näin ainakin minä luulen asian olevan enkä ole ollut yhtään huolissani naksunnasta. - ville
Meillä ainakin kuuluu pientä naksumista. Naksahdusten väli riippuu siitä kuinka suurella teholla levy on.
Lisäksi kuuluu heikkoa surinaa.
Kuuluvat kyllä asiaan. - tulla
päästäsi
nimim. "kokemusta on" - ei vika
Oletko lukenut ohjekirjan läpi? Meillä lukee siinä että induktio saattaa joskus naksua, mikä on laitteen ominaisuus, ei vika eikä haittaa millään lailla käyttöä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alahan tulla paikkaamaan tekojas
Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.316046- 393962
Onko kenellekään muulle käynyt niin
Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk1833343- 122838
- 292262
- 122247
- 1621916
- 231699
- 271418
- 1051372