sitrulliini-koe

Hei,
olin lääkärillä nivelkipujen vuoksi ja verikokeissa tuli ilmi että sitrulliini on hiukan koholla, arvo oli 30 (viitearvo
11217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mulla oli sitrulliiniarvo myös hieman koholla ja se vahvisti nivelreumadiagnoosin. Senkka oli vähän yli 20 ja päkiäkipuja. Siitäpä sitten alkoi lääkitys jota on kestänyt nyt vuoden.Kipuja ei ole mutta päähän nuo lääkkeet vaikuttaa, eli on vetämätön olo ja jatkuva huonovointisuuden tunne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gitta kirjoitti:

Hei,
olin lääkärillä nivelkipujen vuoksi ja verikokeissa tuli ilmi että sitrulliini on hiukan koholla, arvo oli 30 (viitearvo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu