Kokemuksi Gorenje

Onko kukaan valinnut Gorenjen-kodinkoneita? Kokemuksia käytössä? Meille edullisin tarjous Gorenjen koneista. Keittiöön RST:tä, miten pinta toimii käytännössä.
85912
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainakin liesi ja liesituuletin suunnitelmissa...

Eikö se ihan kunnon merkki pitäis olla? Pirun harvinainen vaan Suomessa!

Äänestä
  • Jugoslavialainen alunperin, olisko nykyään Sloveniassa sijaitseva fabriikki. Eipä nuo hellat ja jääkaapit niin kovaa haitekkia ole etteikö niitä osattaisi valmistaa myös siellä.

    Äänestä

Ystävälläni gorenjen induktioliesi ja kuulema hyvä on suositteli minullekkin. Rosteri koneissa kannattaa kysyä antifinger pinnoituksella olevia, silloin ei sormen jäljet näy. Tai voihan niitä aina pyyhkiä.. 10xpvä ;)

Äänestä

Harvinainen merkki, onkohan kellään?

Äänestä
  • Mutta ainakin muotoiluun on panostettu. Kuka sitä rumaa konetta kotiinsa ostais?

    Äänestä

meillä ollut liesi ET7967EI 2 vuotta käytössä,alussa
sisällä oleva tuuletin [jäähdyttää etupaneelia ja luukkua] aiheutti resonoimis äänen mutta vika korjattiin nopeasti. helppo pitää puhtaana wurth .tin rst puhdistus aineella
sekä astian pesukone GVI 8684. siinä ei ole ollut mitään vikaa 1v käytössä. kuvan etulevy oli muuten aika kallis 260 e
voin lähettää kuvia jos kiinnostaa

Äänestä

Meillä on Gorenjen pyykinpesukone. Toimii silloin tällöin. Silloin kun ei toimi se harrastaa vikakoodejen vilkuttamista. Harvoin pyörittää ohjeman loppuun..

Äänestä
  • Meillä Gorenjen pesutorni ollut viisi vuotta. Ensimmäinen vuosi meni ihan ok kunnes kuivari aloitti sen että piti ohjelmia käyttää kolme kertaa läpi ennen kuin pyykit oli edes hieman kuivempia.
    "Valtuutettu" huolto oli ihan peestä koska ei osannut sanoa eikä korjata mitään. Myös kuivarin luukku meni parin vuoden jälkeen rikki kun sieltä singahti pieni jousi jostain, tätäkään huoltomies ei osannut korjata!
    Mitä pesukoneeseen tulee, sen luukku räpsähti rikki lukko osasta myös parin vuoden jälkeen.
    Nyt huutaa vikakoodeja "virhe 2" (luukku auki) tai "virhe 4" (ota yhteys huoltoon) ja ei pese ohjelmia loppuun. Pesee siis aina silloin kun huvittaa. Voiko olla mahdollista että kyseinen merkki on näin huono vai voiko molemmat olla ns. maanatai versioita. Toki maahantuojan valtuutettu huoltokin herättää epäilyksiä kun ei edes osannut tulkita vikakoodeja, mitkä itse etsin netistä!
    Heti kun saan rahaa tuo masiina lentää pellolle enkä kyseistä merkkiä enää osta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kodinkoneista kirjoitti:

Onko kukaan valinnut Gorenjen-kodinkoneita? Kokemuksia käytössä? Meille edullisin tarjous Gorenjen koneista. Keittiöön RST:tä, miten pinta toimii käytännössä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu