Onko kenelläkään kokemuksia Radne sivuilla olevalla putkelle Raket 120 cc koneeseen.
http://www.radne.se/Store/Product/ProductDetails.aspx?PartNo=3012-5
Näyttää ainakin paremmalta kuin normiputki.
http://www.radne.se/Store/Product/ProductDetails.aspx?PartNo=3012-5
Näyttää ainakin paremmalta kuin normiputki.
Vastaukset 10
Vanhimmat
oo samantapainen kuin mitä Rota Maxissa käytetään.
Ja nykyään joissain maissa tulee käyttää ICA:ssa ja muissa vastaavissa luokissa lisävarusteena tuollaista ns. Katalysaattori putkea joka liitetään normi putken jatkoksi.
Mutta ainakaan näissä luokissa ei ole eroja huomattu normi. putken tai tämän ns. lisävarusteputken välillä.
...tuo n. 5 % lisätehoo ja vie n. 10 % metelistä,
kelpaa vaan hupikäyttöön muttei mihinkään kilipalu-sarjaan, enämp ruostuvaa pinta-alaa ja katkee useemmasta kohtii... ;)
meitin putken sisä kartio on rosteria samoin pääty ja laulaa aika ilosesti eikä oo katastuksessa paljo kateltu
Täytyy todeta ettei ilmeisesti putkea ole "polteltu" vähään aikaan mikäli katastusmiehet eivät rosteri-osia ole huomanneet mutta ilmeisesti vauhtia ei niin paljon tule lisää, että tarvitsee tutkia lähemmin? Paljonko muuten on kartion reikä mm???
Hylkää kisoissa niin Äijjät Ruikuttaa kuin pikku lapset joilta ois viety tikkari suusta.En ymmärrä teitä vilppi tiimejä minkä takia ajatte kilpaa.Ensikaudella kun taas pääsen polttamaa teitä villppi tiimejä älkää tulko sitten ruikuttamaan sanktioista ne meinaan on sitten kovat. Terveisin KATSASTUS MIES
Mikäli löydät edes 10% laittomuuksista on se hyvä suoritus.
Onko pokkaa kertoa missä 120 sarjassa ajat vai meneekö jälleen pupu pöksyyn ja pelko alkaa hiipiä
sinunkin tiimin kiinni jäämiseen,nimittäi ensi kesänä on aikaa katsastaa tarkenmmin teidän likasia ja epäsiistejä kartteja.Terveisin katsastusmies
Juu ei ole pokkaa:) Kyllä sen sitten huomaa radalla (siis ammatilainen) toivon vaan puhtaita käsiä mikäli rupeat autooni kajoamaan.
Millainen karrttisi tulee olla.Sitten en rupea ritsaasi korjaamaa vaan käsken sinun itsesi ritsaasi korjaamaan että voin päästää sinut yrittämään ajaa kilpaa x en vain halua likaa
käsiäni sinun likaiseen kilpuriin. T. Katsastusmies
Ei löytynyt noin monella r-kirjaimella, mutta ehkäpä tuokin selittää jotain.