Attelin tehä tämmösen palstan mis jokainen vois kertoo perheistään ja niiden tapahtumista:) Eli tänne vaa kirjoitaa;)
Tänne vaa kaikki
Mä kuka muukaan
7529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kun ne romeo ja julia kasvo aikuisíks ne ¨meni nimisii mut sit meijän kone hajos ja ne ei kerenny saamaa jälkeläisiä
Tuukka on yliopison käynyt mies joka on naimisissa Anneli mukavaisen kanssa.
Raija on naimissa Tomi Lorulan(vai mikä se nyt onkaan) kanssa ja heilla on yhteisinä lapsina yhteenä kolme lasta, tyttö- ja poikavauvakaksoset; Aku ja Ina, ja taapero joka on nimeltään Tuomas.
Heh heh heh, minä vähän leikin Capuloilla. Ensin kaikilla meni vähän kurjasti kun leikin vain yhdellä simillä kerrallaan. Julia kävi pettämään Romeota jonkun kanssa, en muista kenen. Kreivi meni kihloihin yhden ruman naisen kanssa. Ai niin, kaikki lapset suuttuivat Kreiville tuon naisen takia (ilmeisesti jotenkin ajattelivat että pettää kuollutta vaimoaan). Sitten kävi niinkin ikävästi, että Hermia kuoli jonkun kuolleen sukulaisen säikäyttämänä. Ilkeitä simejä, tappaa nyt oma sukulaisensa. Sitten se teinipoika jonka nimeä en muista meni yliopistoon. Se meni sinne tyttöystävänsä kanssa, joka oli teininä nätti mutta muuttui uskomattoman rumaksi nuoreksi aikuiseksi. Siellä ne elelee suht onnellisesti verrattuna Capuloiden taloon, siellä sattui taas ikävästi. Joku haamu tappoi myös tämän Kreivin kihlatun, joka oli juuri muuttanut taloon. Kreivipä nyt ei leikisti sitä kestänyt ollenkaan, ja alkoi seurustelemaan.. kröh.. Unelmaloiden sen miehen kanssa xD Ne on nyt oikeen tosi rakastuneita. Voisinpa tosiaan mennä sinne Capuloille pelaamaan ja tehdä miten mieli tekee :P
Hähä, Capulat kokivat lisää juttuja. Meni tosin pieleen kun jätin vahingossa tallentamatta. Kävi muuten ilmi, että tämä Kreivin kihlattu Eleonoora oli peräti raskaana kuollessaan. Ja Kreivi alkoi pettämään sitä jo ennen naikkosen kuolemaa. Niin, uudet tapahtumat. Julia ei ollutkaan vielä pettänyt ketään, mutta nyt se aloitti. Se on rakastunut nyt Romeoon ja johonkin poikaan, en muista nimeä. Kreivi yritti korjata tietokonetta ja sai sähärin, siihen se ei kyllä kuollut. Seuraavassa hetkessä sähköisku sytytti pöydän palamaan, ja lopulta Kreivi itsekin syttyi. Harmi, minulla oli suunnitelmia. Julia oli samaan aikaan vokottelemassa Puckia- huonolla menestyksellä kylläkin. Julia jäi yyyksin. Siitä tuli lihava ja onneton, mutta kohta alkoi mennä paremmin kun se kävi kuntoilemaan ja kohensin ulkonäköäkin :P Oli yliopistoon lähdössä, mutta en halunnut kaikkien tavaroiden lähtevän, joten kutsuin Koniriinin kylään että voisin sen ottaa sinne asumaan. Meni kyllä pieleen kun siinä yliopistoonsoittamisvaiheessa vahingossa laitoin että ei tallenna tonttia. Nooo.. meninpähän kerrankin pelaamaan legacy-perheelläni. Ja huomasin, että tuli pitkä viesti.
mä taisin olla ihan pöhkö kun leikin vähän sims pelillä Goottilan perheelä se en muista nyt nimeä oli toni lorulan kanssa kihloissa sit mä heti kun se toni tuli käymään ne oli vähän riidoissa niin mä laitoinne naimisiin ja se toni juos karkuun häussä sit se tyttö meni ihan sekaisin se leikki apinaa ja kaikkea =) he hee sit mä pelasin vaan vanhuksella ja sit yhet ihmiset vei sen pojan ja se vanhus meni kihloihin jonkun pitkä nenäsenkaa nit vaan se tyttö oli ihan pähkä hullu kun olin tehnyt uimaaltaan se tyttö ei tullut pois sieltä ja kuoli nälkään sit se vanhus kuoli vanhuuteen =(... sit mä aijoin lopettaa ja se kysy haluutko tallentaa niin en tallentanut niin nyt se on taas tavallinen =) hehee
meijän tyyppi muutti kreivi capulan zombiksi. :-)
se on nyt vanha mies.
Ehket ole huomennut, mutta aiempien viestien seassa on ainakin 2 samanlaista ideaa, itse aloitin toisen:) Mutta ihan kiva et teit uuden, niin ei aina tarvitse kelata niiiin kauas et voi kirjoittaa lisää:)