monta potkupukua, bodeja, potkuhousuja, paitoja, olen pessyt ne nyt muutaman kerran ja yksi haalaripuku on saumasta ratki, kaikki muut puvut ovat nyppyä täynnä, kuin ne olisivat olleet käytössä, jo monella lapsella.
Hinta oli korkea, siis alkuhinta, itse ostin ne kaikki alesta, mutta lähtöhinta tosi korkea, olisin saanut sillä alkuhinnalla, kolme pukua muualta.
Olen aina ollut ko, merkin kannattaja, nyt kyllä entinen, harmittaa vaan, kun satsasin ison määärän laatuun, kun kerran halvalla sai.
Pukuni olivat niitä pallollisia ja raidallisia.
Onko muilla vastaavanlaista kokemusta?
Hinta oli korkea, siis alkuhinta, itse ostin ne kaikki alesta, mutta lähtöhinta tosi korkea, olisin saanut sillä alkuhinnalla, kolme pukua muualta.
Olen aina ollut ko, merkin kannattaja, nyt kyllä entinen, harmittaa vaan, kun satsasin ison määärän laatuun, kun kerran halvalla sai.
Pukuni olivat niitä pallollisia ja raidallisia.
Onko muilla vastaavanlaista kokemusta?
Vastaukset 9
Vanhimmat
ei siinä muu auta.
Laatu on selvästi kärsinyt kun niitä ei enää tehdä kotimaassa..
Palautetta vaan reilusti valmistajalle!!!
saman olen minäkin merkille pistänyt!
Huono on laatu..
Minä kanssa ostin Tutan ihania pallopotkupukuja, ja ihan muutamassa pesussa kuosi haalistui ja värit lähtivät! Kyllä muut vauvanvaattet ovat kestäneet vähän kauemmin.
kaikki Tutan vaatteet, joita minä olen ostanut, ovat olleet hyviä. Noista pallokuoseista ei tosin ole kokemusta. Palautetta vaan eteenpäin =)! T. toinen kaksosten äiti
haukkunut miesystävänsä pesukoneen,että se vioittaa vauvan vaatteet...ilmeisesti kuitenkin kyse on vaatteiden huonosta laadusta:)
Samaa ihmettelin minä. Yli kymmenen vuotta sitten, kun ensimäinen oli vauva luotin Tutta merkkiin ja todella laadukkaitahan ne vaatteet oli, mutta nyt...ei voi puhua enään samana päivänä. Ihmettelinkin kun tyttäreni, nyt pari vuotias, vaatteita pesin ja nämä Tutta-merkkiset haalistui ja nyppääntyi, että enkö enään osaa pyykkiä pestä..nyt sitten ostan vaateita merkkiin katsomatta, kun näyttää tuo halpa ja ns."huono" olevan monasti parempi, kuin Tutta-merkkiä kantava vaatekappale.
ostettuja, säästössä olevia Nanson vaatteita ja ne ovat kyllä olleet hintansa väärttejä, mutta nyt ei mene, kuin muutama pesu, niin värit haalistuu ja nyplääntyy.
Voisiko joku kertoa missä syy.
kannattaa soittaa sinne tai katsoa netistä tehtaan sivuja. Palautin reiman haalarin ja eikös samaa firmaa? Lähetin vioittuneen vaatteen postissa tehtaan laskuun eli siellä oli Reiman nimellä kaikki jutut selvillä ja parin viikon kuluttua tuli uusi puku tilalle.
Tutan laatu on huonontunut kyllä entisistä ajoista, mutta hinnatkin on alentuneet liki puoleen oman esikoisen syntymästä. Jostain se kate on otettava..