Paljonko uudet mac minit

Maksaa?

Euroissa? Kiitos.

6

1042

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • iMacG5

      ...perusmallit: 1,5 GHz 60 GB kovalevyllä 669 egeä ja 1,66 GHz Core Duo 80 GB kovalevyllä 899 egeä. Mukaan tulee iSight webcamia lukuunottamatta samat härpäkkeet kuin iMaciinkin, siis Airport Extreme, kaukosäädin, Front Row ja iLife.

      Ihan ok vaihtoehto sille, joka omistaa jo laadukkaan näytön, näppiksen ja hiiren. Mutta jos ei, niin iMac saattaa olla yhtä hyvä tai parempi vaihtoehto. Nimittäin gigan muistilla, 120 gigan kovolla ja Applen langallisella näppiksellä ja Mighty-rotalla hintaa tuleekin sitten tuolle Core Duo minille jo 1233 eskoa ja siihen vielä näyttö päälle ja kyllä yhtä hyvä näyttö kuin vaikka ihan 17 tuuman iMacissa on, kustantaa aika paljon.

      Tässä minunkin iMacG5-koneessa on kuitenkin 160 gigan kovo, iSight sekä näppis, hiiri ja hyvä näyttö mukana ja hintaa oli 1409 eskoa. Verkkokaupan 1 GB lisämuisti tämän vakion 512 Mb:n lisäksi kustansi tähän jotain 90 euroa extraa kuluineen. Ok, ei ole Intel, mutta saman se Intel-iMac nykyisin myös kustantaa kuin tämäkin marraskuussa...

      • iiX

        oikeastaan se iMacin 17 näyttö... no ei se nyt miltään maailman huipulta olekaan.... ainakin revA/G5 iMacin on minusta jopa surkeahko. Sellainen erikseen ostettuna ei hirveitä kustantaa ; )) Kannattaa käydä maccikaupassa vertailemassa näyttöjä!


      • iiX kirjoitti:

        oikeastaan se iMacin 17 näyttö... no ei se nyt miltään maailman huipulta olekaan.... ainakin revA/G5 iMacin on minusta jopa surkeahko. Sellainen erikseen ostettuna ei hirveitä kustantaa ; )) Kannattaa käydä maccikaupassa vertailemassa näyttöjä!

        Core Duon 17-tuumainen on parhaita koskaan näkemiäni. Ainakin omassani menee näin. Enää ei varmaankaan käytetä samoja lättyjä kuin vuosi tai puolitoista takaperin.


    • oijfoisd

      Miksi et osaa kirjoittaa oikein? Miksi kysymys pitää jakaa otsikkoon, nimimerkkiin ja viestiin? Kas kun et pistänyt yhtä osaa myös sähköpostikohtaan.

      • Ilmiselvä

        Ammattivalittaja.


      • sinun sitten

        perustettava iha ikioma oikein tai väärin kirjoitua alie missä voisit tutkailla lauserakennetta ja välimerkien käyttöö,kerran oot rakastunut välimerkkeihin ja lause rakenteeseen et
        kielioppiin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3129
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2487
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2126
    4. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1942
    5. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      1892
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1574
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1540
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1243
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1158
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1073
    Aihe