lopetin pillereiden syömisen viime vuoden joulukuussa eikä menkkoja ole sen jälkeen tullut.missä siis vika?onko kellään käynyt samoin?
raskaustestin olen tehnyt enkä ollut raskaana.
pillereitä käytin noin 6 vuotta.menkkani ovat aina olleet säännölliset.
on kyllä ihanaa kun menkkoja ei ole! :) niistä ei ole mitää muuta kun harmia.
raskaustestin olen tehnyt enkä ollut raskaana.
pillereitä käytin noin 6 vuotta.menkkani ovat aina olleet säännölliset.
on kyllä ihanaa kun menkkoja ei ole! :) niistä ei ole mitää muuta kun harmia.
Vastaukset 3
Vanhimmat
oli puol vuotta menkat poissa kun lopetin pillerit joten ei syytä huoleen kyllä ne sieltä tulee
e-pillerit ole hyvästä ja uskon että ne on osasyy lapsettomuuteen. Itselleni e-pillerit ei sovi laisinkaan..iho kuivuu, halut vähenee ja mieliala masentuu, syke nousee etc. ja häiritsevää ettei tunne kroppaansa ennen tiesin normaalin rytmin ..ahaa selkä kipeä ja pian tulee menkat ja nyt outoja vihlomisia ja tuleeko ne menkat vai ei niin en tunne mitään..ärsyttävää. Eli lopetan taas pillerit ja aion olla kortsun varassa niin kuin ennenkin tai sitten sen kierukan..en olisi uskonut että haluan tuntea jopa menkat :)
Lopetin pillerit joulukuussa, mutta menkat tuli kerran normaalisti, jonka jälkeen ei ole kuulunut. Eli kaks kertaa ois pitänyt nyt tulla, muttei oo kuulunu vieläkään. Ajattelin tässä kohta puoliin soittaa terkalle, jos ei ala kuulua, kun on ollut muutenkin ongelmia alapään kanssa. Välillä yhdynnät sattuu, välillä ei. Eikä todellakaan ole kiinni kosteudesta, koska käytämme liukkaria ja huolehdimme esileikeistä.