Olen juuri päässyt Ranskalaisen Auton omistajaksi. Mahtavaa vihdoinkin nauttia ajamisesta, onhan tässä noilla "ajoneuvoilla" joutunutkin hinkkaamaan. Nyt vain mietityttää, että mitä teen iltaisin, kun enää ei tarvitse koko iltaa surffata netissä ja etsiä linkitetttäviä "tutkimustuloksia" ajoneuvopalstalle. Toisaalta tällä individualistisella pösöpalstalla ei pääse muodostumaan samankaltaista yhteenkuuluvaisuutta, kuin edelliselä palstalla, jossa me kaikki saman kohtalon omaavat kuin yhtenä miehenä käperryimme siilipuolustukseen ja koetimme tukea toisiamme löytämään sopivia linkityksiä. Tästä se sosiaalinen nousu alkaa :-)
Maailman paras auto
Peugeot!
131621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Pököjö piisiin sanoi kuukauden uudella pösöllä pösötellyt entinen mies kun pösö pihamaalla itsekseen kauhealla lieskalla palaa roihusi.
Jos syttyisikin palamaan ( mitä ei tule tapahtumaan ellei joku pyromaani sitten sytytä ), saisit vakuutusyhtiöltä autostasi rahat takaisin sillä kaikillahan on halpa "palo,varkaus,ilkivalta" vakuutus.
vaan eipähän tarvi ajella korvatulpat päässä kuten parilla aiemmalla japskillani -nyt kuulee jopa omat ajatuksetkin ;)
ei muuta kun "naatiskellaan" pösön miellyttävästä ja hiljaisesta kyydistä ja ennenkaikkea upeasta ulkonäöstä (407SW)
.....tekemään. Viet sitä autoasi korjaamolle ja odottelet että jos saisvat toimimaan edes vähäksi aikaa. Siinä on sulle tulevaa tekemistä. Ihan totta.
tällä palstalla. Hiihtolomalla kenties.
Kyllä, kyllä, 53 vuotias. Ajelen nyt 24.autollani. Monta merkkiä on ollut ja pösö kyllä surkein omistamistani. Jos pakko on sillä ajaa, niin 2-3 vuodeksi kyllä. Sen jälkeen suoraan paalaamoon, pois harmia aiheuttamasta. Jotain hyvääkin,- päivä jolloin jätin sen vaihtoautohallin pihaan ja poistuin paikalta,-perääni katsomatta. "Maailman paras" he, he.
Tojon Pösöön. Monella merkillä olen minäkin ajanut ja Tojo on niistä surkein ollut. Pösö on tähän mennessä paras. Kokeilematta on vielä muutama merkki. Japanilaisiin en enää näppiäni sotke enkä Skodaan tai Fiatiin. Kaksi autoa on perheessä ollut 17 vuotta ja Pösö tulee olemaan aina niistä toinen.
Tervetuloa palstalle. Me oikeat pösömiehet emme linkittele, vaan nautimme autoilusta. Ole varovainen ettei "vokaali-numerosarjayhdistelmä" tinanappi ota kirjoitustasi pois...hän valvoo täälläkin. Onnea hyvästä autovalinnasta.
Edessäsi tulee olemaan nautittavia kilometrejä.
vai oisko amisviiksi pösilöpelle
Taitaa tuo A6:nen olla vain märkä uni... Kun ei siitä lineaterrasta millään oikein Audia saa!
sitäpaisti seon Linea Sol.
,kaikki nauttia autoilusta ilman ennakkoluuloja, ja menisivät edes koeajamaan peugeotin, niin huomaisivat kuinka mukavaa autoilu voi olla!