Minulla on ollut kahnauksia diilerin kanssa ja nyt tyttöystävä on pahoinpidelty kostoksi.
Mitä tehdä kun poliisin puheille ei voi mennä?
Mitä tehdä kun poliisin puheille ei voi mennä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
a) Osta lisää huumeita, mutta velaksi.
b) Anna diilerille vakuudeksi perheesi nimet ja osoitteet.
c) Osta vielä vähän lisää huumeita velaksi.
d) Hoida kaikki tämä avoimesti puhelimessa puhuen ja lähetä monta tekstiviestiä ilman mitään salakieliä.
e) Kun diileri pyytää rahoja, vittuile hieman, mutta pyydä lisää huumeita velaksi ja tarjoudu, että maksat velkasi myymällä niitä huumeita.
f) Älä myy niitä huumeita, vaan käytä itse.
g) Kun diileri nyt kysyy aikaisempia velkoja ja vielä näytä myyntiin tarkoitettujen huumeiden velkoja, älä maksa.
h) Katoa maisemista puoleksi vuodeksi.
i) Palaa takaisin, tarkista perheesi tila ja yritä ostaa vielä huumeita velaksi, mutta tällä kertaa mene reippaasti paikan päälle kysymään. Jos ei myy, uhkaa poliisilla. Voit vielä kysyä jotain kivaa jännää ainetta, vaikkapa "Metsä-äksää"...
...Niin, oletan, että kahnaudet oli rahaongelmista? Älä vaan maksa velkojas. Liian helppoa.
Taidan pilvenveikosta olla jo real pain in my ass?
Anyway Tässä se nähdään hienosti miten sinunkin moraalisi syö yhteikuntaa ja kaveria jeesataan!!
Huumet on vienyt jo noin alas että lähimmäiset kärsivät. Ja ihan fyysisiä oireita eikä pelkästään huolta ja murhetta. No niin elämä on!
Alkuperäiselle kysyjälle vinkkinä: tyttöystävä poliisilaitokselle tekemään rikosilmoitus pahoinpitelystä -> kärsitte rikollisten kostot ja pelottelut ja/tai vaihdatte todellakin maisemia ja uusi elämä ilman huumeita. Tai voit tietty alkaa desperadoksi ja tapat kaikki diilaajasi lemmikkikoirineen kaikkineen! Myös sen jälkeen on elämän muutos edessä. Onnea yritykseen.
"Taidan pilvenveikosta olla jo real pain in my ass?
Anyway Tässä se nähdään hienosti miten sinunkin moraalisi syö yhteikuntaa ja kaveria jeesataan!!
Huumet on vienyt jo noin alas että lähimmäiset kärsivät. Ja ihan fyysisiä oireita eikä pelkästään huolta ja murhetta. No niin elämä on!"
Keksitkö kuinkakin monta eri tapaa, jolla se diileri suutahtaa niin, että pistää tyttöystävääkin turpaan?
Itse keksin neljä:
1. Ei maksa velkoja.
2. Ilmiantaa poliisille.
3. Ei maksa velkoja.
4. Ostaa myyntiin velaksi, muttei myy vaan käyttää itse, eikä maksa velkojaan.
Epäilen, että kysymyksessä on joko vaihtoehto 1, 3 tai 4.
Ei ne diilerit huviksensa hakkaile. Kyllä se pitää suututtaa.
Jotta paremmin ymmärtäisit aikaisemmat vastaukseni, katso seuraava linkki:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Sarkasmi
nistin elämä menee kumminkin aina alaspäin...........
..pyydä tyttöystävältäsi anteeksi, korvaa hänelle tapahtunut jollain tapaa. ei hänellä ole ollut kahnauksia diilerin kanssa, vaan sinulla! sinut olisi pitänyt pahoinpidellä.
lopeta velaksi ostaminen (jos kahnaukset johtuvat siitä). lopeta kokonaan douppaaminen.
minä onnistuin lopettamaan, käytin piriä suonensisäisesti n. 4 vuotta. koskaan en velaksi ostanut, paitsi tosi tutuilta pieniä määriä harvoin kun tiesin varmaksi että saan maksettua takaisin.
ja ei tullut ongelmia. paitsi tietenkin huumeongelma.