Merikarvia forever!
Best in Satakunta!
Kaikki tän ens kesänä!
MERIKARVIA
25
5403
Vastaukset
- kusee
pröttiksellä noin niinku muuten...
- muuta?
No ei sitten muuta!
- No joo
muuta? kirjoitti:
No ei sitten muuta!
Musta tuntuu että meno on aika kuollutta vai ...?
- ---
No joo kirjoitti:
Musta tuntuu että meno on aika kuollutta vai ...?
ihan vitun kuollu näin talvella, :D
- aurinkoinen-
--- kirjoitti:
ihan vitun kuollu näin talvella, :D
jep mutta kesällä sitte senkin edestä!!!!!
- aivan paras
Merikarvialle vaa kaikki komeet miehet ens kesänä... Sais merikarvianki naiset vähä silmän ruokaa ja säpinää! Tänne vaan kaikki ihanat!
- RonJeremy11
Ei täälä talvella ainakaa oo kiimasia naisia näkyny
- menkää ihastelee
Vaikka se onki melko pieni paikka, niin ihmiset siellä on todella ystävällisiä ja sosiaalisia. Rakastan Merikarvian rauhaa ja maisemia...
- Annika vain
Juu ja siellähän se aurinkokin paistaa sata päivää enempi kuin muualla!
Merikarvia on paras kesäpaikka! - pois muuttanut
Annika vain kirjoitti:
Juu ja siellähän se aurinkokin paistaa sata päivää enempi kuin muualla!
Merikarvia on paras kesäpaikka!vai että mukavia ja sosiaalisia?? my ass
prkl pelkkiä sisäsiittosia juntteja ja narkkareita koko kylä täynnä!!! sata pilvistä päivää sopis paremmin!
- rulettaajaruletttaa
menkää teinit ja pikkulapset nukkumaan jo. en pidä teistä
- Uudetruletukset
No tän jutun teinit ja pikkulapset on jo kasvaneet aikuisiksi. Ketju on 10 vuotta vanha.
- ketjuperseessäs
aikuisiksi? hahahahaha....
- Pekka-P-
Merikarvian Ouraluoto on upea paikka.
Oli mukava veneretki sinne. - AjanLujaaOhi
Merikarvialta on kotoisin kaikista vähä-älyisimmät juntit. Hyi helvetti. Vieläkin etoo kun muistelen miten jouduin kuuntelemaan "pröttikarvialaisten" "keskusteluita". Ellei ne ole entisiä alkkiksia, niin vähintään kakarat ovat päästään sekaisin tai homoja.
- haluutkonimestänne
ruma muijasi etoo vielä enemmän ja sua vituttaa kun sai vieraan miehen kädet kaulalleen. hahaa!
ja älä huutele täällä enempää tai laitetaan sun nimes tänne, urpo.
ja laitetaan muijaskin. - Jms56
Paikkakuntana parhaimpia mitä tulee luonnon ja rauhan monipuolisuuteen. Hyvä pieni kunta.
- Tuorila
Vielä Bröttikarvialla järjestetään niitä eheytys-kursseja ja entäs onkos vielä niitä huumebileitä tiedossa, niin kuin vanhaan aikaan mieslaulutalolla.
- Anonyymi
Merikarviaa surkeampi paikka on vain naapurikunta Siikainen. Sukurutsainen ilkeämielinen ja kiero kyläpahanen. Tunnettiin parhaiten paskalla maustetusta pontikastaan jota Sammissa tekivät!
- Anonyymi
Tonne ehdottomasti minä siippa
- Anonyymi
sata punkkia
TONNE ON AINA IKÄVÄ. KAIPAAN MERIKARVIALLE.....JA SATAKUNTAAN
- Anonyymi
Pääsisköhän Isännättären kanssa pukille?
- Anonyymi
sahaa puita joo
- Anonyymi
saako merikarvialta silakkaa
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse644431Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083321Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.191883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 82819
- 44803
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105797Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764