Kiinanharjakoira

meidän perhe ottaa keväällä koiran ja ollaan ihastuttu kiinanharjakoiraan. Onko tällä rodulla paljon sairauksia esim.iho, silmät ja kestääkö maha hyvin. Olen kaikesta tiedosta todella kiitollinen
2136
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

taitaa olla niin että nakuja ei paljoa ole ajeltavia löytyy. Iho-ongelmia, luonne ongelmaa, syöpääkin, kohtutulehduksia, yliseksuaalisia uroksia jolloin ruikitaan kotiin ja kunnolla, polvet joillakin sökönä ja selkärangastakin vikaa löytyy... Joillakin krooninen suolistotulehdus.
Riittääkö? Sisäsiisteys on asia josta ei meillellään puhuta.

Äänestä
  • osattu kirjoittaa? Vai miksi sinun teksti on noin vaikeasti luettavaa?

    Ps. Olisi kannattanut liittää sähköposti osoite sille varattuun kenttään niin näkisit tämänkin viestin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kiitollinen kirjoitti:

meidän perhe ottaa keväällä koiran ja ollaan ihastuttu kiinanharjakoiraan. Onko tällä rodulla paljon sairauksia esim.iho, silmät ja kestääkö maha hyvin. Olen kaikesta tiedosta todella kiitollinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu