Hello!
Miten sais asennettua kyseisen museo esineen koneeseen, jossa on XP käyttis. Scannerin mukana ei tullut kuin ajuri cd Win 95- 2000. Pystyykö XP:tä muokkaa jostakin asetuksista niin että 2000 ajuri toimisi siinä. Tai jos joku tietäis XP ajurin imutuspaikan niin olisin kiitollinen.
Kiitoksia jo etukäteen!
Mustek 1200cp
1
410
Vastaukset
- maraski
Tuolta löysin itelleni.
Ja toimii tuo keskimmäinen noista.
Helppo asentaa, joskin hitaasti lautuvat ajuripaketit.
Oikein pelästyin, kun monista yrityksistä poiketen Wanha Mustekki heräsi eloon.
Mitään ohjelmia tuskin tuli tuon mukana, joten sulla pitää olla joku kuva-ohjelma, jolla saat skannattua. MB-netistä saa varmaan ainakin Irfan Wievin, joka on tosi näppärä pikkuohjelma kuvia varten. En ite muuta käytäkään. Kaikki turhan raskaat Photoshopit sun muut voi unohtaa.
Paitsi jos haluaa retuseerata kuvia.
http://www.mustek.com.tw/Download/driv_scanr/europe/1200cp.html
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861468
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla101370- 741135
- 1101059
- 621027
- 67898
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n251857- 63835
- 31768
- 46696