Suzuki RF:N käynti

Onko kokemusta suzukin rf:n käynti äänestä että se olisi jotenkin erikoinen?resonoiva tai jotain sinnepäin?olen ostattelemassa 900:sta ja myyjän mukaan käynti ääni on rf mallille ominainen,vai liekkö myyntipuheita vaan.onko kokemuksia,kertokaa niistä.
41192
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suzukin käyntiääni ei ole mikään sievä, varsinkaan vanhempien. Mutta ei se 900 käynti mitenkään erikoinen ole. Paljon sievempi ku mun entisessä suzukissa joka oli öljy/ilmajäähdytteinen. Käy kuuntelemassa toista pyörää, tai parempi ku odotat parikuukautta niin pääset ajamaan. Toki nyt saa talvihintaan. Joka tapauksessa kannattaa muutamia ainaki käydä katsomassa. On sitte vähän vertailupohjaa. Se on kyllä tosi hyvä pyörä ja vielä saa kohtuu hintaan. Tervetuloa joukkoon vaan. http://groups.msn.com/SuzukiRF

Äänestä
  • Kyllä meikäläisenkin RF rallattaa... Vaihdettiin varuiksi nokkaketjukin mutta hieman karkea on käyntiääni. Kyllä se peittyy pakoääniin kun hieman kääntää kahvasta

    Äänestä

käyntiääni on kyllä vähän karkea ääninen. nokkaketjun vaihto ja venttiilien säätö auttavat asiaa. itsellä nämä huollot edessä.

Äänestä
  • kalinoita,rahinoita,kilinöitä jos kuuluu niin joku on rikki.mulla gsx 1100 ef ilma kone ei kuulu mitään muuta kuin sievä käynti johon ei kuulu hälyääniä.eli vanha suzukin myyntikikka on tuo ettää siitä pitää kuulua kaikkea mahdollista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


migvits kirjoitti:

Onko kokemusta suzukin rf:n käynti äänestä että se olisi jotenkin erikoinen?resonoiva tai jotain sinnepäin?olen ostattelemassa 900:sta ja myyjän mukaan käynti ääni on rf mallille ominainen,vai liekkö myyntipuheita vaan.onko kokemuksia,kertokaa niistä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu