Mulla on yhden pörssi yhtiön osakkeita erittäin vähän haluaisin niistä eroon. Voisin myydä mutta kustannukset sitä on suurempi kuin niiden arvo (arvo noin 15). Niistä menee joka kk 2 € maksu jokin hoito maksu. Joten miten pääsen eroon niistä että siitä ei koidu mulle mitään kuluja. Voisin vaikka lahjoittaa ne johonkin mutta niin että ei tule kuluja ja mihin voi lahjoittaa.
Pikku neuvoa tarvisi
Tapsa........
1481
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Avaa tili EQ-pankissa http://www.eqonline.fi/ jossa on maaliskuuntarjous uusille asiakkaille arvo-osuustilin siirto eq:lle velotuksetta sekä kymmenen ensimäistä toimaria kuluitta. Sitten kun osakkeesi on siirretty EQ-pankkiin myyt ne kuluitta ja lopetat tilin siellä.
Helppoa ku heinänteko kesällä.
Tosin varmista vielä nykyisestä pankistasi se etteivät he veloita mitään arvo-osuustilin siirrosta toiselle palveluntarjoajalle.