Paahteisen parvekkeen kasvit?

Kertokaapa, mitkä (kukkivat) kasvit viihtyvät paahteisella parvekkeella.
Kestääkö miinanköynnös paahdetta?
21250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kyllä se kestää kuumuutta,mutta se pitää esikasvattaa,vasta yöpakkasien mentyä viedään ulos.
Jos tarkoitin köynnöksiä,mustasilmäsusanna,krassit,varsinkin kanariankrassi on kaunis,keltainen ja kasvaa nopeaan.Kelloköynnös..esikasvatus..ruusupapu on nopea ja palot syötäviä.

Pelargoniat,petuniat,riippapelargoniat ja -petuniat,samettikukat,matalat marketat,verbenat.
Jos tykkäät yrteistä,niitä voit laittaa kasvamaan,samoin amppelimansikka ja-tomaattia.

Kyllähän niitä löytyy paahteeseenkin,mutta pitää muistaa lannoittaa ja kastella,muuten eivät kasva kunnolla.

Äänestä

Mulla ainakin kuoli kaikki muut kukat paahteisella parvekkeella paitsi, ruukkumansikka ja sisältä ulosnostetut rahapuut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viides kerros kirjoitti:

Kertokaapa, mitkä (kukkivat) kasvit viihtyvät paahteisella parvekkeella.
Kestääkö miinanköynnös paahdetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu