Tv takan viereen

Meillä seinä jossa sijaitsee takka on ainoa vaihtoehto myös tv:n sijoittamiseen.Kysymykseni on kuinka lähelle takkaa tv:n voi sijoittaa?
55722
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

esilämmittää vaan syttyy heti tarvittaessa.

Äänestä

takkaa metrillä tai parilla.

Äänestä

Meillä on metrin päässä, ollut jo vuosikausia. Vielä ei oo koti palanut...

Äänestä

Asuntonormeissa on määritelty televisiovastaanottimen ja takan minimi turvaväli. Se on 2.8m.
Myy teeveesi.

Äänestä

Jos tv tulee takan viereen eikä suoraan tulipesän eteen niin kyllä 600mm riittää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kuinka lähelle kirjoitti:

Meillä seinä jossa sijaitsee takka on ainoa vaihtoehto myös tv:n sijoittamiseen.Kysymykseni on kuinka lähelle takkaa tv:n voi sijoittaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu