Nuohooja kävi! veto heikkeni

kysymykseni:
Meillä kävi viikko sitten nuohooja. Onko normaalia että sen jälkeen veto kiukaasta ja takkaleivinuunista huononi? Jostain syystä pössyttää helposti sisälle päin ja lasiluukut on mustana. Ennen sitä veto oli loistavaa (meillä on omat tuloilmaputket tulipesien alla)??
21082
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nuohoojan jäljiltä jäi jonnekin kanavien uumeniin mustaa paskaa.
Imuria esiin tai soita sille nuohoojalle.

Äänestä

Oottekos miettinyt muuten sitä, että kun käytetään tuota tavan imuria noen poistossa niin missä luulette sen pienimmän nokihiukkasen olevan? Ellei se imuri ole ulkona niin se noki on teillä sisällä. Soita sille nuohoojalle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sandaali kirjoitti:

kysymykseni:
Meillä kävi viikko sitten nuohooja. Onko normaalia että sen jälkeen veto kiukaasta ja takkaleivinuunista huononi? Jostain syystä pössyttää helposti sisälle päin ja lasiluukut on mustana. Ennen sitä veto oli loistavaa (meillä on omat tuloilmaputket tulipesien alla)??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu