Välillä meinaa korveta kun ei mahdu auto katokseen. Tai mahtuisi se auto siihen juuri ja juuri, mutta autosta ei sitten pääse ulos! Naapurissa jompi kumpi kuskeista ei osaa parkkeerata oikeaan kohtaan. Silloin kun naapurin auto on siinä kunnolla, tilaakin on kummallekin autolle sen verran että mahtuu menemään sisään kummalta puolelta autoa tahansa, mutta jos naapuri on parkkeerannut liiaksi meidän puolelle, laitan (ja joudun laittamaan) auton niin lähelle sitä pirulaista että seuraava kuski saa kömpiä naapuriautoon vänkäri puolelta.
Kapea parkkikatos
kun vain pääsisi pian omako...
51195
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
pitää ostaa hummeri.
Toinen on mennä kysymää: "Milloin olet käynyt autokoulusi?"
Itse joudun opettamaan työkavereita, kun autolleni ei meinaa olla tilaa. Yhdellekin sanoit ettei sitä lämpötolppaa ole tarkoitus saada auton keskelle.
No onneksi talkkari käänsi tolppa auralla naapurin suuntaa viime myräkän jälkeen.
vitun tiukkuus. Ei se reiän koko vaan kyrvän.
Osta pienempi auto.
Itse sain aina ängettyä oman 80´lukulaisen autoni näille nykyisille uusille "Yaris/Clio/Corsa kokoluokan autoille suunniteltuun autokatokseen, jotenka se on vaan siitä kiinni että jaksaako "sahata" sitä autoa edestakaisin.
Ja oman autoni mitat ovat:
Pituus: n 5.5 m
Leveys: 2,2 m
Ehdotan, että kerrot ongelmastasi aivan ystävällisessä hengessä. Voihan olla, ettei naapurisi ole tullut ajatelleeksikaan tilanpuutettasi tai on ajatellut vain omaa autoon kulkuaan.