h-1 chip tuning

No niin hommasin tommosen H-1 ja olen ollu tyytyväinen toi on 100 heppanen mutta voishan sitä vähän lisää tota vääntöä olla yli tonnin kun heitti kyytiin alko olla vähän lasika mutta kyllä sillä vielä liikenteen seassa ehti :) mutta jos jollakin kokemuksia nuista lastuvirityksitä kyseisessä mallissa niin ois mukava lukee kokemuksia ,kulutus ynm.
41089
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joo eli olen itekin kiinnostunut tuosta chippaamisesta ja olen eri paikoista kysellyt ja päätyyt sellaiseen malliin mikä ei ole mikään pelkka potikka vaan täysin ohjelmoitavissa oleva boxi (sisältää siis oikean aivon mikä ohjelmoidaan eri autoille räätälöidysti, siis aito digitaalinen)

Nyt laitoin tuon boxin tilaukseen ja odottelen sitä saapuvaksi, harmi vaan kun juuri tulee tuo lakko ja se tulee matkahuollon kautta, mutta ilmoittelen sitten kun saan kinni Sportageen ja pääsen sitä testaamaan,niin sillä on myös 14vrk palautusoikeus ellen ole siihen tyytyväinen ja sitä on testattu ympäri eurooppaa ja se on toimiva boxi eikä jätä mitään jälkiä oauton omaan aivoon,sekin on testattu maahantuojan testerillä Norjassa.

Äänestä
  • Ilmottele miten toimii onko tietoa onko hyndailla omat koneet nuissa h-1

    Äänestä

  • mikko 76 kirjoitti:

    Ilmottele miten toimii onko tietoa onko hyndailla omat koneet nuissa h-1

    Joo ilmoittelen heti kun sen saan (toivottavasti tulee ensviikolla lakosta huolimatta) ja ymmärtääkseni myös tuossa H-1 on Hyundain tekemä kone kuten myös Sportagessani. Kattelin sieltä sivuilta että myös H-1 saa tuon saman boxin mutta noi hinnat ei pidä paikkaansa ,vaan ovat huomattavasti alhaisemmat

    http://digituning.com/fi/

    Äänestä

H-1 :siin samat palikat? Ainakin TD:ssä(80hv) ja TCi:ssä(100hv) varmaan samat (niissä kai ei muuta eroa kuin välijäähdytin?), mutta olen vain löytänyt palikoita siihen CRDi(143hv)!?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikko 76 kirjoitti:

No niin hommasin tommosen H-1 ja olen ollu tyytyväinen toi on 100 heppanen mutta voishan sitä vähän lisää tota vääntöä olla yli tonnin kun heitti kyytiin alko olla vähän lasika mutta kyllä sillä vielä liikenteen seassa ehti :) mutta jos jollakin kokemuksia nuista lastuvirityksitä kyseisessä mallissa niin ois mukava lukee kokemuksia ,kulutus ynm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu