törmäsin aika mielenkiintoiseen tulkintaan rammarien sonne-biisistä. tuolta kantilta en ollut juttua ajatellutkaan:
http://kotkavuori.blogspot.com/2006/03/die-sonne_01.html
mun mielestä se lumikki oli vaan veemäinen narkkaribitch! :D
sonne-tulkinta
10
2750
Vastaukset
- keppi-einari
Taisi olla Julia Stepanova -niminen tyttönen kun sitä näytteli. Mikä vahvistaa käsitystäni siitä, että slaavilaisesta rodusta nousee tosi jumalaisia naisia. Ajatelkaa vaikka Maria Sharapovaakin...
Minkäs näköinen mahtaa olla se venäläistyttönen, joka lauleskelee Moskau-biisissä?
Eksyin vähän aiheesta, mutta jonkun verran Platonia itsekin tutkineena hoksasin myös yhtäläisyyden (siis tuon jutun luettuani). Monesti hyvä musiikki on myös erittäin filosofista, vaikkakaan ei ehkä aina ihan tietoisesti.
Henkilökohtaisesti meikäläisellä kyllä Rammsteinin musiikki tuo eniten mieleen Friedrich Nietzschen filosofian. Tietyllä tavalla sama napakka ruoskamainen sivaltavuus ja moraalinen radikalismi.- julia rulez
hyvin sanoit :) mulle sama käsittely lumikilta kuin olivierille! :D
- julia rulez
missä ois juliasta kuvia? en oikein ole hakukoneilla löytänyt.
- jos olen väärässä
mutta olen saanut sen käsityksen, että T.A.T.U.:n eukot siinä Moskau -biisissä loilottaa
- rammaritar
jos olen väärässä kirjoitti:
mutta olen saanut sen käsityksen, että T.A.T.U.:n eukot siinä Moskau -biisissä loilottaa
lukee "add. vocal appearance on "Moskau" by Viktoria Fersh" eli ei ole kumpikaan Tatun tytöistä (Lena ja Julia muistaakseni), ääni kylläkin muistuttaa paljon heitä.
- keesipää
rammaritar kirjoitti:
lukee "add. vocal appearance on "Moskau" by Viktoria Fersh" eli ei ole kumpikaan Tatun tytöistä (Lena ja Julia muistaakseni), ääni kylläkin muistuttaa paljon heitä.
mut ilmeisesti tatu ei
ole biisissä asialla.
jotain yhteistyötähän ne
on silti rammsteinin kanssa
tehneet, eikö vain? - martsa
keesipää kirjoitti:
mut ilmeisesti tatu ei
ole biisissä asialla.
jotain yhteistyötähän ne
on silti rammsteinin kanssa
tehneet, eikö vain?yhteistyötä PITI OLLA, mut t.a.t.u:n managerin vitkuteltua ei voitu enään odottaa, koska levy oli saatava tehtyä. rammstein olisi kuitenkin halunnu yhteistyötä...mun käsitykseni mukaan, näin olen lukenu
- keesipää
hyvä tulkinta, ei mitään. jännää,
et tapio kotkavuori on rammstein
fani :)- .Sonne.
Sonnesta saa kyllä aina tosi hyvän mielen. Ja itsekin olen ajatellut kappaleen olevan positiivinen, ei negatiivinen.
- Mann gegen mann
kuka on tapio kotkavuori?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33811705IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597946Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut932983Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982248Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1532187Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81646- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin541096Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782