Musikaalit Lontoossa

teppo

Lontoon reissulla haluttaisiin mennä johonkin viihdyttävään musikaaliin, mutta ei haluttaisi maksaa itseämme kipeiksi. Esimerkiksi Blood Brothersiin ja Movin' Outiin löytyy meille sopivalle päivälle kohtuuhintaisia lippuja. Onko kenelläkään kokemusta kyseisistä musikaaleista? Entä onko muita musikaaleja, joita suositellaan? Mamma Miat, Maija Poppaset ja Lion Kingit on suljettu pois hirvittävien hintojensa takia.

7

869

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teppo

      Perinteisistä teatterinäytelmistä kiinnostaa ikivihreä Mousetrap. Onko kokemuksia? Onko maineensa veroinen?

      • koettu

        The Mousetrap oli mahtava. Ei siis mitenkään "mahtipontinen" vaan pienessä teatterissa esitetty näytelmä. Suosittelen ehdottomasti käymään.


    • saa lippuja

      Osta liput kioskeista. Niitä saa yleensä vielä samana päivänäkin - ei huippupaikoilta, mutta ihan hyviltä. Hinta on yleensä noin puolet listahinnoista.

      • teppo

        Saako lippuja myös lauantain näytöksiin? Tai edes sunnuntain matineoihin? Miten aikaisin pitää mennä lippukioskiin samana päivänä?

        Ei niillä paikoilla niin väliä ole, halvimmat otettaisiin joka tapauksessa. Tärkeintä on, että saa vähän maistella loistavaa lontoolaista kulttuuria: :D


      • ****
        teppo kirjoitti:

        Saako lippuja myös lauantain näytöksiin? Tai edes sunnuntain matineoihin? Miten aikaisin pitää mennä lippukioskiin samana päivänä?

        Ei niillä paikoilla niin väliä ole, halvimmat otettaisiin joka tapauksessa. Tärkeintä on, että saa vähän maistella loistavaa lontoolaista kulttuuria: :D

        kävin katsomassa mary poppins musikaalin ja suosittelen sitä kyllä ehdottomasti! kävin ostamassa lipun päivällä n. klo 14 aikoihin saman illan näytökseen (klo 19) ja maksoi 35puntaa. että ei mielestäni liian kallis, sen verran mahtavaa oli ;) ja viikonlopulle myös sai lippuja, ihan mihin tahansa näytökseen. muista musikaaleista en kyllä tiedä koska olin kiinnostunut vain ja ainoastaan tästä mahtavasta nanny-musikaalista.


    • asdfaölkjlka

      Lippuja saa ostettua leicester squaren ympäristössä olevilta kioskeilta puoleen tai jopa halvempaan hintaan saman päivän näytöksiin. Jotkut lipuista joita kioskeista myydään ovat taasen törkeän hintaisia mutta ne ovat yleensä paremmille paikoille.

      Eli tarkkana hinnasta ja kyselemään, sillä ne liput löytyy.

    • Hello!Kävin viikko sitten katsomassa Queenin musikaalin We Will Rock You,Dominion Teatterissa.Halvimmat liput viikolla 32.50,mutta on sen arvoinen jos tykkää Queenin musiikista.Hyvin näimme lavalle ja ei voinut olla kuulematta. Itse menisin uudestaan jos olisi mahdollisuus,mutta pyörii enään n.8 viikkoa,sanoi lipunmyyjä.Lämpimästi suosittelen.Mukavaa reissua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1058
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      972
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    10. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    Aihe