Musikaalit Lontoossa

teppo

Lontoon reissulla haluttaisiin mennä johonkin viihdyttävään musikaaliin, mutta ei haluttaisi maksaa itseämme kipeiksi. Esimerkiksi Blood Brothersiin ja Movin' Outiin löytyy meille sopivalle päivälle kohtuuhintaisia lippuja. Onko kenelläkään kokemusta kyseisistä musikaaleista? Entä onko muita musikaaleja, joita suositellaan? Mamma Miat, Maija Poppaset ja Lion Kingit on suljettu pois hirvittävien hintojensa takia.

7

903

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teppo

      Perinteisistä teatterinäytelmistä kiinnostaa ikivihreä Mousetrap. Onko kokemuksia? Onko maineensa veroinen?

      • koettu

        The Mousetrap oli mahtava. Ei siis mitenkään "mahtipontinen" vaan pienessä teatterissa esitetty näytelmä. Suosittelen ehdottomasti käymään.


    • saa lippuja

      Osta liput kioskeista. Niitä saa yleensä vielä samana päivänäkin - ei huippupaikoilta, mutta ihan hyviltä. Hinta on yleensä noin puolet listahinnoista.

      • teppo

        Saako lippuja myös lauantain näytöksiin? Tai edes sunnuntain matineoihin? Miten aikaisin pitää mennä lippukioskiin samana päivänä?

        Ei niillä paikoilla niin väliä ole, halvimmat otettaisiin joka tapauksessa. Tärkeintä on, että saa vähän maistella loistavaa lontoolaista kulttuuria: :D


      • ****
        teppo kirjoitti:

        Saako lippuja myös lauantain näytöksiin? Tai edes sunnuntain matineoihin? Miten aikaisin pitää mennä lippukioskiin samana päivänä?

        Ei niillä paikoilla niin väliä ole, halvimmat otettaisiin joka tapauksessa. Tärkeintä on, että saa vähän maistella loistavaa lontoolaista kulttuuria: :D

        kävin katsomassa mary poppins musikaalin ja suosittelen sitä kyllä ehdottomasti! kävin ostamassa lipun päivällä n. klo 14 aikoihin saman illan näytökseen (klo 19) ja maksoi 35puntaa. että ei mielestäni liian kallis, sen verran mahtavaa oli ;) ja viikonlopulle myös sai lippuja, ihan mihin tahansa näytökseen. muista musikaaleista en kyllä tiedä koska olin kiinnostunut vain ja ainoastaan tästä mahtavasta nanny-musikaalista.


    • asdfaölkjlka

      Lippuja saa ostettua leicester squaren ympäristössä olevilta kioskeilta puoleen tai jopa halvempaan hintaan saman päivän näytöksiin. Jotkut lipuista joita kioskeista myydään ovat taasen törkeän hintaisia mutta ne ovat yleensä paremmille paikoille.

      Eli tarkkana hinnasta ja kyselemään, sillä ne liput löytyy.

    • Hello!Kävin viikko sitten katsomassa Queenin musikaalin We Will Rock You,Dominion Teatterissa.Halvimmat liput viikolla 32.50,mutta on sen arvoinen jos tykkää Queenin musiikista.Hyvin näimme lavalle ja ei voinut olla kuulematta. Itse menisin uudestaan jos olisi mahdollisuus,mutta pyörii enään n.8 viikkoa,sanoi lipunmyyjä.Lämpimästi suosittelen.Mukavaa reissua!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      92
      1383
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      83
      951
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      295
      764
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      82
      641
    6. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      48
      631
    7. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      621
    8. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      617
    9. 40
      571
    10. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      28
      564
    Aihe