323 gtr

olenko väärässä siinä että tälläinenkin malli löytyy mazdalta
3488
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä löytyy. 4wd 1,8 turbo. Suomestakin muutama sellainen löytyy.

Äänestä
  • ..niin toi masan malli oli joskus 80-luvun lopulla mukana myös rallissakin!
    Tais olla vieläpä kohtuu hyväkin.

    Äänestä

  • 200Sx kirjoitti:

    ..niin toi masan malli oli joskus 80-luvun lopulla mukana myös rallissakin!
    Tais olla vieläpä kohtuu hyväkin.

    Toi GTR tuli vasta 90-luvun alussa joten ei vielä 80-luvulla ralleissa ollut. 80-luvulla kyllä ajettiin 323 BF GTX:llä rallia, toi BF oli 1,6 turbo 4wd. BG korisiin tuli sitten toi GTR jota tehtiin vaan se tietty määrä joka silloin tarvittiin jotta autoa sai käyttää rallissa. Se kyllä menestyikin ihan kohtuu hyvin. Googlella löytyy kyllä aika paljon juttua.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


blackmagictiger kirjoitti:

olenko väärässä siinä että tälläinenkin malli löytyy mazdalta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu