siis aivan kauheeta kuraa on PMMP!!!
PMMP on hirveää paskaa
21
2807
Vastaukset
- kanssasi.
Olen aivan samaa mieltä. Yliarvostettua kuraa, en ymmärrä mikä ihmisiä siinä niin kiinnostaa. Kerran jouduin kaupassa pakon edessä kuuntelemaan levyltä 4 ensimmäistä kappaletta ja voin vain sanoa: Rasittavaa!
- tykkää
monotonisesta lällätyksestä niin silloin kai se on hyvää. Mielestäni yliarvostettua sontaa!
- No kato öööääällöö
tykkää kirjoitti:
monotonisesta lällätyksestä niin silloin kai se on hyvää. Mielestäni yliarvostettua sontaa!
Kateus saa ikävätkin ihmiset kiinnostumaan kaikenlaisesta, mikä heitä ei kiinnosta yhtään. Ehkä siinä suosion salaisuus?
- ...........
Todella _rasittavaa_ rallatusta! En ole tykännyt yhdestäkään heidän biisistään mitä radiossa nyt soitetaan, ja kyllä meillä kanava vaihtuu matka laulun startatessa. Ihan päässä vinkuu. HUH HAH ja HEI, ihan yllätyin kun voittivat muka 3 Emmaa, kun niidenkin palkintojen saajat päättää...?
- peij
muka?
- Pipo piip piip
Jokaisella on lupa sanoa mitä haluaa. Mielestäni heidän musiikki on hyvää ja sanoitukset ovat suomalaiseen tasoon verrattuna hyviä ja soittajat ammattilaisia. Kyllä tämmöistäkin musiikkia on hyvä olla ja lisää sais tulla. Radiokanaviakin on useita ja sitä kanavaa voi vaihtaa. Helpointa on kuitenkin omistaa iPod ja pistää siitä lempimusa soimaan niin tietää että oma mielimusiikki soi tauotta.
- Jape
Näinhän se on. Hauskaa, miten täällä ihmiset käy suurimmaksi osaksi haukkumassa ko. bändiä ilman mitään perusteluita. :D Jos tykkää ja haluaa keskustella sivistyneesti, niin bändin virallisten kotisivujen foorumi on ihan jees paikka.
- 3,142
Ankeaa musiikkia... ai juu ja sit vielä kaiken lisäksi huonoa sellaista.
- jpa
Siltähän se näyttää levy myynnin osalta vai ?
- *'*
vaikka itse olen rankemman kitaramusiikin miehiä ja kuuntelen kaikkea muuta yleisesti kuin PMMP:tä tai mitään sen suuntaista, niin silti livenä tytöt ainakin osaa hommansa hyvin. Olin vkl Tapiolassa keikalla ja täytyy kyllä sanoa, että tuli jorattua viimeisen päälle musan mukana. Kyllä ne sen verran hyvin vetää, että ei ton tasoisia laulajia löysy ihan joka nurkalta. Eli kaikki jotka haukkuu perusteettomasti vois ottaa itseään sen verran niskasta kiinni ja vaikka nöyrtyä vaivautumaan tyttöjen keikalle ja sen jälkeen tulla tänne aukomaan päätä, jos on aihetta. Kyllästyttää tuo ainainen vonkuna..
- Ärpee
*'* kirjoitti:
vaikka itse olen rankemman kitaramusiikin miehiä ja kuuntelen kaikkea muuta yleisesti kuin PMMP:tä tai mitään sen suuntaista, niin silti livenä tytöt ainakin osaa hommansa hyvin. Olin vkl Tapiolassa keikalla ja täytyy kyllä sanoa, että tuli jorattua viimeisen päälle musan mukana. Kyllä ne sen verran hyvin vetää, että ei ton tasoisia laulajia löysy ihan joka nurkalta. Eli kaikki jotka haukkuu perusteettomasti vois ottaa itseään sen verran niskasta kiinni ja vaikka nöyrtyä vaivautumaan tyttöjen keikalle ja sen jälkeen tulla tänne aukomaan päätä, jos on aihetta. Kyllästyttää tuo ainainen vonkuna..
Olen täysin samaa mieltä kanssasi.
- Ärpee
Ärpee kirjoitti:
Olen täysin samaa mieltä kanssasi.
olen sitten vähän sekaisin kyrpäni on nimittäin suussani kun kirjoitin tämän
- pälä pälä
sinä"pmmp on hirveää paskaa" haist paska ihan itse!
- Spun123
No mutta sehän on oikeasti todella huonoa musiikkia. Tottahan nämä aina on mielipidekysymyksiä, mutta teknisesti ajatellen voisin heti listata tähän sata ns. "oikeaa" laulajaa, jos jaksaisin. Kyllähän niitä itsekin löytää jos vaan viitsii kuunnella muutakin kuin pelkkää listahittipaskaa. Tosin kyllähän niitä satunnaisesti myös listoilta löytyy.
Sitäpaitsi nehän kaikenlisäks käyttää coverbiisejä ominaan. Ei voi kun arvostaa tommosta toimintaa... :P
- HyväEttäLopetti
PMMP:n musa haisee pesemättömältä hippipillulta alusta loppuun. Oksettavaa.
- hyväettetkommentoi
Hanki elämä.
- MrX
Livenä eivät osaa laulaa pätkääkään. Pelkkää epävirettä. Levyille saatu tekniikalla osaamattomuus jotenkuten peitettyä.
- levymark
Nykytekniikalla saadaan studiossa näistä Pauloista ja muista vaikka mitä. Pmmp oli yks amatöörimäisimmistä jutuista koskaan. Ja haiskahti alusta alkaen ihan tuotantokoneistuksen aikaansaamalta rahastukselta. Varman päälle vaan ja fyrkat tyhmiltä pois.
Rumat suomineidot lauloivat rumasti. Sitä oli Pmmp...- paskaa oli
Samaa mieltä. Käsittämätöntä miten nämä median suosikit vaan jyräsivät.
Eikö ketään ihmetytä että pokkasivat pokaaleita ja kuitenkaan ei tunne yhtään tosi Pmmp-fania?
Näitähän järjestelty jo aika-ajoin. Pidetään levy-yhtiöt hengissä ja sovitaan palkinnoista.
- PMMPkusee
Kyllä Jouni Mömmö käänty haudassaan ton pmmp lorttojen haudanryöstökeissin jälkeen...
- pelkkääpaskaa
Tästä bändistä näkee että sonta myy suomessa yhtä hyvin kuin tyhmät politiikotkin...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110934
- 525220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892